O slovenském hokejovém mistrovi rozhodne sedmý zápas

BRATISLAVA

O vítězi slovenské hokejové extraligy rozhodne až poslední možný sedmý duel. Slovan Bratislava totiž prohrál v šestém utkání na vlastním ledě 1:5 se Zvolenem, jenž vyrovnal stav finálové série na 3:3. Závěrečný zápas se hraje na ledě dnešního vítěze v sobotu.

Oba týmy začaly zápas opatrně, na konci první třetiny se nicméně prosadili dvakrát hosté. Úvodní gól vstřelil v 16. minutě po hezké kombinaci Weissmann a o tři minuty později zvýšil Šechný, když český brankář Barta neudržel Jasečkovu střelu.

V druhém dějství byli svěřenci Miloše Říhy aktivnější, ale Križana ve zvolenské brance nedokázali překonat. Naopak ve 33. minutě Plavucha po průniku do útočného pásma prostřelil potřetí Bartu.

V závěrečné části se sice podařilo domácím vykřesat naději díky trefě Višňovského v přesilovce, ale už za tři minuty vedl Zvolen po druhém gólu Weissmanna opět o tři branky. Ránu z milosti pak ještě zasadil domácím Országh, jenž uzavřel účet zápasu.

Slovensko - finále:
Slovan Bratislava - HKM Zvolen 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky: 43. Višňovský - 16. a 46. Weissmann, 19. Šechný, 33. Plavucha, 52. Országh. Rozhodčí: J. Konc, Beniač - Gajan, Grečko ml. Vyloučení: 3:8, navíc Kužha 5 min. a do konce zápasu - Bartoš 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 8350.
Stav série: 3:3.

Hokejisty Kärpätu Oulu dělí jedno vítězství od obhajoby titulu ve finské lize. Úřadující mistři vyhráli ve finálové sérii s Jokeritem Helsinky druhý zápas 2:1, na obou gólech se podíleli asistencemi člen loňského kádru Petr Tenkrát a "nováček" Viktor Ujčík. Kärpät vede v sérii 2:0, hraje se na tři vítězné zápasy.