Broš přihrál ve finské lize na čtyři góly Oulu

HELSINKY

Český hokejový útočník Michal Broš potvrdil pozici nejlepšího nahrávače finské ligy a v utkání 15. kola pomohl svému Oulu k výhře čtyřmi asistencemi. Mistrovský Kärpät vyhrál 5:2 v Kuopiu, oba góly domácích vstřelil Tomáš Kůrka. Jednu z Brošových nahrávek zužitkoval Petr Tenkrát, jenž přidal ještě jednu asistenci.

Michal Broš (vpravo) ještě ve sparťanském dresu.

Dvěma góly pomohl k vítězství Raumy 5:2 v Turku bývalý vsetínský útočník Ondřej Steiner, jenž do týmu Lukko přišel minulý pátek na zkoušku.

Finsko - 15. kolo:
Hämeenlinna - Ilves Tampere 6:1, Jokerit Helsinky - IFK Helsinky 2:4, KalPa Kuopio - Kärpät Oulu 2:5 (Kůrka 2+0 - Tenkrát 1+1, Broš 0+4), TPS Turku - Lukko Rauma 2:5 (za hosty Steiner 2+0).
Finsko - 16. kolo:
Pelicans Lahti - Blues Espoo 1:4 (za hosty Kohn 0+1).

Čeští hokejoví obránci Ladislav Benýšek a Radek Hamr rozhodli vítěznými góly o výhrách svých týmů ve 12. kole švédské ligy. Naopak ani dvě trefy Miloslava Hořavy nepomohly k zisku bodů mužstvu MODO.

Právě Benýšek se postaral o výhru Leksandu 3:2 nad MODO, když na začátku 57. minuty potrestal vyloučení Vladimíra Sičáka. Předtím dvakrát vyrovnal reprezentant Hořava, potřetí se to už jeho týmu nepovedlo i proto, že syn mistra světa z roku 1985 strávil poslední půlminutu na trestné lavici.

Hamrův Färjestad porazil 2:1 Södertälje, český obránce se trefil po přihrávce zkušeného Jonase Höglunda ve 47. minutě.

Švédsko - 12. kolo:
Lulea - Frölunda 3:6, Timra - Linköping 2:0, Brynäs - Djurgaarden 2:3 v prodl., Färjestad - Södertälje 2:1 (za domácí Hamr 1+0), Leksand - MODO Hockey 3:2 (Benýšek 1+0 - Hořava 2+0), HV 71 - Mora 4:0.