V utkání Oulu s Kuopiem vstřelili Češi šest gólů

HELSINKY/STOCKHOLM

Polovinu z dvanácti gólů v utkání finské ligy mezi Oulu a Kuopiem vstřelili čeští hokejisté. K výhře mistrovského Kärpätu 8:4 pomohl Vítězslav Bílek jednou brankou, jeho spoluhráči Michal Broš a Viktor Ujíčk se trefili dvakrát. Porážku hostující KalPy jen zmírnil Tomáš Kůrka, jenž zaznamenal branku a asistenci.

Michal Broš (vpravo) vstřelil proti Kuopiu dvě branky.

Gól Johana Franssona dvě minuty před koncem druhého prodloužení rozhodl o vítězství Luley nad Linköpingem v prvním čtvrtfinále švédské hokejové ligy. Rozhodující gól na 4:3 vstřelil v 98. minutě. Jednou brankou se na vítězství svěřenců trenéra Slavomíra Lenera podílel Vladimír Machulda, který se trefil ve druhé třetině.

Vítězně vykročil do čtvrtfinálové série i Färjestad, který zvítězil na ledě týmu MODO Hockey 6:3.

Finsko - 56. kolo:
IFK Helsinky - SaiPa 5:1 (za domácí Schnábel 1+0), Ilves - Blues Espoo 1:3 (za hosty Kohn 1+0), Jyväskylä - Jokerit 3:4, Kärpät Oulu - KalPa Kuopio 8:4 (Ujčík 2+0, Broš 2+0, Bílek 1+1 - Kůrka 1+1), Lukko Rauma - Hämeenlinna 2:1 v prodl., Pelicans Lahti - Ässät Pori 2:1, TPS Turku - Tappara 1:0 v prodl.
Švédsko - čtvrtfinále:
Lulea - Linköping 4:3 v druhém prodl. (1:2, 2:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Branky: 20. Hynning, 34. Machulda, 37. Bartečko, 98. Fransson - 3. Willis, 15. Hakanson, 24. Martensson.
MODO Hockey - Färjestad 3:6 (0:3, 2:0, 1:3)
Branky: 26. Pettersson, 39. Salomonsson, 58. Gästrin - 13. a 56. Nordström, 16. Mattsson, 17. Prestberg, 45. R.Jonsson, 57. F.Eriksson.

Hokejisté Žiliny a Popradu vyhráli i druhé čtvrtfinálové zápasy slovenské extraligy a vezou si z ledu svých soupeřů v play off vedení 2:0 na utkání. K vítězství 3:2 v prodloužení dnes pomohl Žilině ve Zvolenu znovu gólem český útočník Václav Král, v nastavení rozhodl Ivan Droppa.

V druhém dnešním duelu vyhráli popradští svěřenci Ladislava Svozila 2:0 v Trenčíně.

Slovensko - čtvrtfinále, 2. zápasy:
Zvolen - Žilina 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 20. Plavucha, 55. Babka - 9. Verčík, 48. V. Král (Dlouhý), 68. I. Droppa. Royhodčí: Jonák, Baluška - Mášik, Pavlovič. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. Diváci: 1500. Stav série: 0:2.
Dukla Trenčín - Poprad 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 17. Pavličko (Javín), 54. Kroták. Rozhodčí: R. Lauff, D. Konc - Valach, Krpelec. Vyloučení: 7:7, navíc Hriňa (Trenčín) 10 min. Vyloučení: 0:2. Diváci: 3926. Stav série: 0:2.