Rubriky:

Evropské ligy

Stavjaňa bude trénovat hokejisty Trenčína

29. března 2006 10:08 - Trenčín

Hokejový trenér Antonín Stavjaňa nezůstal po překvapivém propuštění z Nitry dlouho bez angažmá. Bývalý český reprezentant zamíří do Dukly Trenčín, za kterou v sezóně 1983/84 hrál v rámci základní vojenské služby. Generální manažer klubu Ivan Piovarči ve středu na internetové stránce Dukly uvedl, že se dohodl se Stavjaňou na roční smlouvě se stejně dlouho opcí.

 

Archiv

Příchod dvojnásobného mistra světa do Trenčína je trochu nečekaný, protože se zdálo, že Stavjaňa se ujme trenérského žezla ve Slovanu Bratislava. Právě kvůli kontaktům s konkurenčními kluby vedení Nitry v neděli českého kouče náhle odvolalo během semifinálové série se Žilinou. Do play off vstupovali bývalí Stavjaňovi svěřenci po vítězství v základní části v roli favorita.

"Události v Nitře nám uvolnily ruce. Stavjaňa byl mezi šesti kandidáty na prvním nebo druhém místě, ale vzhledem k jeho závazkům v Nitře jsme ho v první vlně neoslovili. Kdybychom měli čekat až do posledního zápasu, asi by v Trenčíně neskončil. Využili jsme situace a velmi rychle se dohodli," uvedl Piovarči. Vedení klub teď bude s novým trenérem jednat o jeho představách o složení týmu pro příští sezónu.

Letos Dukla vypadla ve čtvrtfinále po hladké prohře 0:4 na zápasy s Popradem. U mužstva pak skončil kouč Milan Hovorka, kterému vedení neprodloužilo smlouvu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy