Jun slaví v Besiktasi Turecký pohár

IZMIR

Fotbalisté Besiktase Istanbul s Tomášem Junem slaví zisk Tureckého poháru. Trofej vybojovali ve středečním dramatickém finále, v němž po prodloužení porazili Fenerbahce 3:2. Reprezentační útočník Jun, který přišel do Besiktase na hostování před jarní části ligy, strávil zápas na lavičce.

Besiktas v ligové tabulce z úctyhodné vzdálenosti jen sleduje, jak se Fenerbahce a další istanbulský klub Galatasaray perou o titul. Za šancí na zisk poháru se proto vrhl od prvních minut a v poločase vedl 2:0.

Soupeři se na neutrálním hřišti v Izmiru podařilo vyrovnat, ale v prodloužení jej o možný double připravil svým druhým gólem ve finále Tümer Metin.

Besiktas měl účast v Poháru UEFA jistou už díky postupu do finále, protože Fenerbahce a Galatasaray si zahrají Ligu mistrů. Turecký pohár získal Junův tým naposledy před osmi lety.

Besiktas Istanbul - Fenerbahce Istanbul 3:2 po prodl. (2:2, 2:0)
Branky: 32. a 113. Tümer, 36. Gökhan Gülec - 55. Alex, 79. Mehmet Yozgatli.