Hokejisté Slavie otočili zápas se Znojmem

Hokejisté pražské Slavie porazili ve 35. kole extraligy Znojmo 4:2 a díky první výhře nad Orli v letošní sezóně se posunuli v tabulce před ně. Domácí o zisku tří bodů rozhodli až ve třetí třetině, kterou vyhráli 3:0. Nejprve překonali brankáře Jiřího Trvaje v rozmezí 77 vteřin Marek Tomica a Jiří Doležal, o závěrečný gól se postaral při power play soupeře David Hruška.

Úvod zápasu moc atraktivní hokej nepřinesl. Nic na tom nezměnili ani první přesilové hry obou celků. Až po desáté minutě, při Dopitově vyloučení, se na ledě dělo něco zajímavého. Trvaj však zlikvidoval tvrdou Kadlecovu střelu od modré čáry, poradil si s Tomicovou dorážkou a o pár vteřin později si vše zopakoval proti dvojici Hlavačka, Hruška. I tentokrát vyšel ze souboje jako vítěz.

Jeho protějšek Svoboda moc práce neměl. Jeho pozornost vyzkoušel pouze v 17. minutě Padělek. Dvaapadesát vteřin před koncem prvního dějství se ale Orli dostali do vedení. Kotaška se protáhl podél pravého mantinelu, našel najíždějícího Dopitu a zkušený centr se štěstím Svobodu překonal.

Po přestávce zvýšili hráči Slavie aktivitu, ale k úspěchu to dlouho nevedlo. Trvaj odolával všem střelám soupeře a ustál i šance Vondrky a Červenky. Na druhé straně hrozil zejména Padělek, který však na Svobodu nevyzrál ani při sólovém nájezdu. Ve 39. minutě se domácí přece jen dočkali gólu. Beránkovo bekhendové nahození, zřejmě tečované, skončilo po odraze o tyčku za brankovou čárou. Nerozhodný stav však vydržel jen 51 vteřin. Svobodu podruhé překonal dorážkou do odkryté svatyně domácích Dopita.

Kouč Růžička poté přeskupil útoky a do první formace posunul Hrušku. A vyplatilo se mu to. Ve 42. minutě byl blízko vyrovnání Hlavačka, ale Trvaje překonal až o pět minut později Tomica, který tečoval Beránkovo nahození na branku. O 77 vteřin později se Slavia poprvé dostala do vedení, když přečíslení dva na jednoho vyřešil Doležal přesnou střelou. Hosté tak během chvilky přišli o dobře rozehraný zápas. Více než dvě minuty před koncem normální hrací doby se kouč Znojma Hořava rozhodl riskovat s power play, ale místo vyrovnání hosté počtvrté inkasovali.

Slavia Praha - Znojemští Orli 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 39. Beránek, 47. Tomica (Beránek), 48. Doležal (Červenka), 59. D. Hruška (Tomica) - 20. Dopita (Kotaška), 40. Dopita (A. Padělek). Rozhodčí: Smeták - Bejček, Charvát. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 4464.
Sestavy:
Slavia Praha: A. Svoboda - Kadlec, Jass, Graňák, Žižka, Hlavačka, Kolařík, Drtina - Bednář, Beránek, Tomica - D. Hruška, Rataj, Sup - Vondrka, Červenka, Doležal - Dlouhý, Kubeš, Malát (37. L. Havel). Trenéři: V. Růžička, O. Weissmann a Kalous.
Znojmo: Trvaj - Kotaška, Jareš, Bičánek, Němeček, Chvátal, Mojžíš - A. Padělek, Dopita, M. Růžička - Škoda, Haman, Plášek - V. Říha, Tvrdík, J. Svoboda. Trenéři: Hořava a Votruba.