Zlín doma zastavil rozjeté Kladno

ZLÍN

Hokejisté Zlína se po více než měsíci radovali z vítězství na domácím ledě, když v pátečním duelu 45. extraligového kola porazili Rabat Kladno 3:1. Dvěma brankami se v dresu Zlína blýskl útočník Petr Mokrejš, který ale odehrál pouze první třetinu, pak musel odstoupit kvůli zranění. Tým kouče Bokroše dokázal bodovat v pátém utkání za sebou.

Domácí vměstnali úvodní dva góly do 48 vteřin. Nejprve Mokrejš v polovině páté minuty změnil před gólmanem Orctem směr puku po Leškově nahrávce, stejného hráče o chvíli později vybídl ke skórování asistující Kovář. Orcta pak ještě provětral při samostatném úniku Záhorovský, ale další gól hokejisté Hamé nepřidali. Hráči Kladna byli v první třetině téměř neškodní, při dvou přesilovkách si sice dokázali vytvořit tlak, ovšem Murína ve zlínské brance nepřekonali.

Hosté se prosadili až ve druhé třetině, když obránce Zeman zaskočil Murína nepříliš prudkou střelou od modré čáry. Kladno pak mělo ideální příležitost rychle vyrovnat, když po faulech Kubiše a Horáčka hráli Středočeši 103 vteřin ve dvojnásobné početní výhodě. Zlínští hokejisté sice odolali, ale potom si při vyrovnaném počtu hráčů na ledě museli sáhnout na dno sil při drtivému tlaku soupeře.

Zatímco Kladno nepotvrzovalo v přesilovkách pověst nejúdernějšího týmu extraligy, domácí skórovali hned při třetí početní výhodě. Hamrlík sice nejprve napálil jen pravou tyčku Orctovy svatyně, ale s chutí hrající Leška byl na pravém místě a jeho dorážka vrátila Zlínu dvoubrankový náskok.

Na začátku třetí části domácí málem zaskočil ve vlastním oslabení Gardoň, proti němuž musel pohotově zasahovat Murín. Na druhé straně se snažil překonat zkušeného Orcta mladík Balán. Ve 45. minutě se po vyhraném vhazování ocitl sám před zlínskou brankou nejlepší extraligový střelec Procházka, jednatřicátý zásah ale nepřidal, protože mířil vysoko nad. Skóre pak nezměnil ani Čurilla, jenž zblízka neprotlačil kotouč za Murínova záda.

Hamé Zlín - Rabat Kladno 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Mokrejš (Leška), 6. Mokrejš (Kovář), 34. Leška (Hamrlík) - 28. Zeman (Čurilla). Rozhodčí: Homola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 4361.
Sestavy:
Zlín: Murín - Vosátko, Lučka, Hamrlík, Galvas, Nosek, A. Novotný, Horáček - Okál, Kašpařík, Kubiš - Tomík, Leška, Záhorovský - L. Bokroš, Kovář, Mokrejš (21. R. Pšurný) - M. Pšurný, Balán, F. Čech. Trenéři: E. Bokroš a Stuchlík.
Kladno: Orct - Ševc, Evan, Pavlas, M. Štěpánek, Zeman, Hájek - Bělohlav, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Kuchler - Čurilla, Kalla, M. Havel - Diviš, Rudovský. Trenéři: Müller a Kasík.