Pardubice vyhrály podruhé, Liberec zaváhal

Hokejisté Třince dokázali jako první dobýt soupeřovu halu v letošním čtvrtfinále Česká pojišťovna play-off O2 extraligy. V Liberci v úterý znovu rozhodlo až prodloužení, v němž Oceláři oplatili nejlepšímu týmu základní části pondělní těsnou porážku. Vítězný gól na 4:3 vstřelil v 66. minutě Rostislav Martynek. Naopak Pardubice znovu uhájily domácí tvrz a nad Znojmem vedou už 2:0 na zápasy. Obě série budou pokračovat v pátek.

Diváci v Liberci dnes na rozdíl od prvního duelu od začátku sledovali šance na obou stranách a hned v 5. minutě při početní výhodě rozezvučel domácí Zíb tyčku za Čechmánkem. Přesilovku ale využil až Jiruš. Hosté po brankách Štefanky a Kolusze skóre otočili, jenže ve druhé třetině kontrovali Pletka s Víškem. Do prodloužení poslal zápas Korhoň a Bílí Tygři nakonec doplatili na špatné střídání. Přečíslení dvou na jednoho zakončil vítězným gólem pod padajícím Hniličkou Martynek.

V pardubické ČEZ Areně se změnilo poprvé skóre až ve třetí třetině. Dvě minuty po přestávce rozjásal halu Andrašovský a výhru favorita pojistil 11 sekund před koncem trefou do prázdné branky Čaloun. Domácímu gólmanovi Lašákovi stačilo k čistému kontu jen 18 zákroků, Trvaj čelil čtyřiceti. Pětistý zápas v nejvyšší soutěži odehrál pardubický kapitán Hlinka.

"Zápas jsme rozjeli hodně vlažně, nehráli jsme, co jsme si řekli. Po první třetině jsme si trošku popovídali a najednou jsme byli aktivnější, vytvořili jsme si více šancí. Touhou po vítězství a houževnatostí jsme to v třetí třetině zlomili," řekl pardubický kouč Miloš Říha.

Čtvrtfinále bude pokračovat ve středu třetími zápasy sérií Slavia Praha - České Budějovice a Zlín - Sparta, v obou případech si hosté přivezou náskok 2:0 na zápasy.

ČP play-off O2 extraligy - čtvrtfinále, 2. zápasy
Bílí Tygři Liberec - Oceláři Třinec 3:4 v prodl.on-line
Branky: 6. Jiruš, 33. Pletka, 36. Víšek - 13. Štefanka, 21. Kolusz, 57. Korhoň, 66. Martynek. Stav série 1:1.
Moeller Pardubice - Znojemští Orli 2:0on-line
Branky: 42. Andrašovský, 60. Čaloun. Stav série: 2:0.
ČESKÁ POJIŠŤOVNA PLAY-OFF O2 EXTRALIGY:
ČTVRTFINÁLE:
MOUNTFIELD Č. BUDĚJOVICE - SLAVIA PRAHA (stav série: 2:0)
GÓLY:Slávisté litovali rychle inkasovaných branek
SPARTA PRAHA - HAMÉ ZLÍN (stav série: 2:0)
SPARTA:Začala mistrovsky, doma nezakopla
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC - OCELÁŘI TŘINEC (stav série: 1:1)
OHLASY:Třinec zdravě naštvalo hodně vyloučených
MOELLER PARDUBICE - ZNOJEMŠTÍ ORLI (stav série: 2:0)

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.