Rubriky:

Tipsport extraliga

První posily hokejové Plzně: Vlasák a Nikolov

18. dubna 2007 15:52 - PLZEŇ

Výraznou ofenzivní posilu získalo vedení hokejové Plzně. Dres Lasselsbergeru bude v příští extraligové sezóně oblékat útočník Tomáš Vlasák, jenž se západočeskému celku upsal na dva roky. Spolu s vyhlášeným technikem se vedení klubu dohodlo na dvouleté smlouvě i s obráncem Angelem Nikolovem.

 

SPORT.CZ

Dvaatřicetiletý Vlasák opustil extraligu v polovině prosince, když nečekaně ukončil angažmá v pražské Slavii a přestoupil do Linköpingu. Krátké intermezzo ve švédské lize ozdobil účastí až ve finále. Trojnásobný mistr světa z let 1999 až 2001 a účastník Světového poháru 2004 působil v české nejvyšší soutěži v dresech Litvínova a Slavie, v zahraničí pak hájil barvy finské Hämeenlinny, Los Angeles Kings v NHL, švýcarského Ambri a ruských klubů z Omsku i Kazaně.

"Plzeň měla opravdu velký zájem, intenzívně o mě stáli a přislíbili mi i herní prostor na ledě. Dokonce kvůli tomu byli za mnou i ve Švédsku a v kontaktu jsme vlastně již od ledna," řekl ve středu Vlasák ČTK. "Sice tam byl i nějaký lehký kontakt s Pardubicemi a i další náznaky ze zahraničí, ale já jsem se nakonec jednoznačně rozhodl pro Plzeň," dodal.

Další kroky v hokejovém kolotoči konzultoval s rodinou. "Kvůli ní jsem upřednostňoval návrat domů. Dcera začíná chodit do školy a přece jen už jsme v zahraničí pobývali celkově dost dlouho," řekl. Při rozhodování mu pomohly i telefonáty s kamarády. "Co jsem mluvil s Tomášem Divíškem a Romanem Málkem, tak v Plzni se dělá vše pro to, aby se klub dostal na vyšší pozice a je zde pro to skvělé zázemí. Především fanoušci by si play-off určitě zasloužili," uvedl Vlasák.

Ve Švédsku nabízeli jen půlroční smlouvu

Ani jeho setrvání v Linköpingu nebylo vyloučené. "Určitě byla možnost pokračovat. Jenže mi kvůli daním nabídli jen šestiměsíční smlouvu, ze které by za mě odváděli pouze patnáctiprocentní daň. Jakmile by byla delší, už je to 50 procent," objasnil s tím, že i kvůli rodině chtěl delší kontrakt.

Toto přání mu Plzeň splnila dvouletou smlouvou. "Pokud bude všechno klapat, pak není problém se domlouvat dále," řekl. "Vyhovuje mi to i kvůli cestování z Prahy. Sice si v Plzni budu muset asi i tak pořídit nějaký malý byt, ale je to blízko," uzavřel Vlasák.

O rok mladší Nikolov se během uplynulého ročníku extraligy opětovně usadil v mateřském Litvínově, když v sezóně 2005/06 hrál za Znojmo, pražskou Spartu i Liberec. Mostecký rodák s reprezentačními zkušenostmi okusil hokej také ve finském Jyväskylä, ruském Novokuzněcku a švédském klubu Mora.

Z Plzně naopak odchází mladý obránce Lukáš Pulpán, který má namířeno do Žiliny. Jedenadvacetiletý zadák a reprezentant v mládežnických kategoriích podepsal smlouvu na dva roky. Pulpán v této sezóně stihl odehrát nejen 37 utkání za Plzeň, ale také 20 za prvoligovou Kadaň a dalších šest za druholigové Klatovy.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..