Ústí v nájezdech dokonalo obrat proti Pardubicím

ÚSTÍ NAD LABEM

Hokejisté Ústí nad Labem zvítězili v šestém kole skupiny o 11. místo v extralize nad Pardubicemi 4:3 po samostatných nájezdech. Už jistý účastník baráže prohrával po dvou třetinách 1:3, ale zlepšeným výkonem ve třetí části zápas otočil. Rozhodující samostatný nájezd proměnil ve třetí sérii útočník Pavel Janků, když překonal gólmana Hyláka, který nastoupil až na tuto sérii místo Růžičky.

Do utkání vstoupily oba celky ve vlažném tempu. Domácí brankář Zikmund, který nahradil zraněného Přikryla, zlikvidoval ve 4. minutě šanci Rolinka, a poté vytěsnil betonem dorážku Cetkovského. Při vyloučení pardubického obránce Koláře ohrozil brankáře Růžičku pouze domácí kapitán Klobouček střelou z dálky. V 16. minutě nabídl Němeček puk Somíkovi, pardubický útočník projel polovinou kluziště a dostal hosty do vedení.

Druhá třetina začala náporem Lvů a Pazourek těsně minul Růžičkovu branku. Ve 26. minutě zazvonila pravá tyčka branky hostů po střele Pojkara, což musel potvrdit videorozhodčí. Obrana Ústí se nevyvarovala další hrubky, kterou potrestal Starý. Projel celým kluzištěm a nedal Zikmundovi šanci. O pět minut později vedly Pardubice už 3:0, když obránce Snopek prostřelil Zikmunda střelou z prostoru mezi kruhy. Za dalších 22 sekund snížil ústecký útočník Šaffer po spolupráci se Šagátem.

Ve třetí části zápasu přišel obrat. V úvodu zlikvidoval Růžička šanci domácího Haška, pak domácí nevyužili dvě přesilovky za sebou. Na začátku 49. minuty tečoval Káňa střelu Zápotočného a domácí prohrávali už jen o gól. Za dalších 63 sekund svítil na ukazateli stav 3:3. Šaffer zopakoval spolupráci se Šagátem a svým druhým gólem v zápase vyrovnal.

V závěru byli aktivnější domácí, ale střely Janků a Pazourka Růžička pochytal. Dvacet sekund před koncem základní hrací doby se vyznamenal ústecký Zikmund. V prodloužení branka nepadla, i když Severočeši měli více ze hry. Radovat se mohli až po nájezdech.

Slovan Ústečtí Lvi - Moeller Pardubice 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Šaffer (Šagát), 49. Káňa (Zápotočný), 50. Šaffer (Šagát), rozh. nájezd Janků - 16. Somík (Havíř), 31. Starý, 36. Snopek. Rozhodčí: Fraňo - Kostka, Bláha. Vyloučení: 4:10, navíc Cetkovský (Pardubice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2142.
Ústí: Zikmund - A. Novotný, Zápotočný, Hořava, J. Evan, Klobouček, Vágner, Němeček, Pojkar - Krajči, Pazourek, Káňa - Čaloun, Špirko, Mrázek - Hovorka, Šagát, Šaffer - Janků, A. Nedorost, Hašek. Trenéři: Votruba a V. Evan.
Pardubice: Růžička (na nájezdy Hylák) - Snopek, Kolář II, Koma, Havíř, Linhart, Nikolov, Šeda - Tvrdík, Rolinek, Ondřej - Cetkovský, Semorád, Somík - Kolář I, Koukal, Starý - Klejna, Rákos, T. Bláha. Trenéři: Šejba a Lubina.