Slavia se může spolehnout na penaltového specialistu Klepiše

Pokud Slavia dotáhne zápas až do samostatných nájezdů, téměř se stoprocentní jistotou se může spolehnout na schopnosti Jakuba Klepiše. Třiadvacetiletý útočník se v průběhu play-off postavil již ke čtyřem nájezdům a jen jednou neuspěl. Jeho proměněná penalta v prvním semifinálovém utkání s Libercem znamenala ve vyrovnaném zápase vítěznou trefu. „Čekal jsem, že to bude takhle vyrovnaný hokej, oba týmy hrály nahoru dolu,“ říkal po zápase Klepiš.

Jakube, vypadá to, že Slavia našla svého specialistu na nájezdy. Nemyslíte?

Nevím, jestli jsem přímo specialistou... Myslím si, že je zatím při mně taky štěstí. Jel jsem čtyřikrát, dal jsem tři góly.

Prozradíte svůj recept na samostatné nájezdy? Víte už dopředu, co zrovna provedete?

Mám pár věcí, které na tréninku zkouším. To, jakou variantu zrovna zvolím, se rozhodnu až na červené čáře, kdy se poprvé dotknu puku.

Věděl jste už v průběhu prodloužení, že pokud dojde až na nájezdy, k jednomu z nich se postavíte vy?

Dá se říct, že jsem to čekal. Každý to asi čekal... Musím ale říct, že jsem to věděl už dopředu, takže jsem se na to už během prodloužení připravoval.

Určitým překvapením bylo, že druhý nájezd prováděl Tomáš Micka. Podle jakého klíče se trenéři při určování hráčů rozhodovali?

Trenéři určitě během tréninků sledují, komu se na penalty daří a komu ne. Micoun má strašnou ránu a také to potvrdil.

NÁJEZDY:Slavia má specialistu Klepiše

Ještě v polovině utkání jste vedli 2:0 a vypadalo to, že si tento stav pohlídáte. Co se pak stalo, že Liberec dokázal srovnat?

Začali se více tlačit před branku a stříleli téměř ze všeho. My jsem si říkali, že to nesmíme pustit, že nesmíme polevit, ale asi je to trochu v psychice.

V prodloužení jste promarnili dvouminutovou přesilovku čtyř proti třem. Neříkali jste si pak, že by se vám to mohlo vymstít?

Toho jsme se ani nebáli. Ale je pravda, že jsme tu přesilovku sehráli špatně, měli jsme to udělat jinak. Naštěstí jsme i tak vyhráli.

Početní výhody vám nešly v průběhu celého utkání. Dá se na nich nějak zapracovat, když série pokračuje již ve čtvrtek?

Určitě to nebylo ono. Teď už ale na nějaké nacvičování není čas. Všechno vyplyne ze hry.

Ačkoliv je po jednom zápase na nějaké hlubší hodnocení brzy, jak byste srovnal Liberec s Třincem, který jste vyřadili ve čtvrtfinále?

Liberec hraje více do těla, navíc má vyrovnané všechny čtyři lajny. Předvádí výborný hokej. Asi lepší, než hrál Třinec.