Pardubice zvítězily v přípravě v Chrudimi 4:3

CHRUDIM

Hokejisté Pardubic vyplnili pauzu mezi koncem základní části a středečním vstupem do čtvrtfinále play-off extraligy přípravným zápasem na ledě prvoligové Chrudimi, kde Moeller vyhrál 4:3. Za vítěze skórovali v utkání hraném na 3x15 minut útočníci Jiří Cetkovský, Radovan Somík, Jan Kolář a obránce Jan Kolář II.

Skóre otevřel v 6. minutě Cetkovský, ale za čtyři minuty vyrovnal Semorád, který patří do kádru Pardubic a vypomáhal i Chrudimi. V druhé části nejdříve vedli domácí po trefě Stavenského, stav vyrovnal Somík.

Pak trefil pardubický Tvrdík tyčku, 18 vteřin před druhou pauzou však už otočil stav útočník Kolář. Domácí zachránila tyčka i v 41. minutě po Čáslavově střele, bek Kolář ale už upravil na 4:2. Výsledek v závěru zkorigoval v přesilovce Stavenský.

Chrudim - Moeller Pardubice 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky: 25. a 45. Stavenský, 10. Semorád - 6. Cetkovský, 27. Somík, 30. Kolář, 42. Kolář II. Rozhodčí: Čížek - Holeček, Potůček. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1012.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.