Boj o první příčku zvládla lépe Sparta

Přímý souboj o první příčku tabulky v pátém kole hokejové Tipsport extraligy zvládla lépe Sparta. Hosté z Třince doplatili na nedisciplinovanost, jen při třech vyloučeních obránce Žabky padly tři branky. DALŠÍ VÝSLEDKY 5. KOLA V ČLÁNKU

Sparťan Michal Broš se snaží vysmeknout třineckému Petru Jančaříkovi.

První třetina byla spíše zahřívací, až na jejím konci zakončil přesilovkovou kombinaci Broš. Po přestávce stovnal Vítek, ale domácí vrátil do vedení po krásné individuální akci Ton.

Od druhé třetiny se již hrál hokej bohatý na šance, Bříza i Lakosil měli práce více než dos. Sparta, v jejímž dresu zářila zejména Brošova formace, si ale stále držela náskok. Do hry vrátil hosty Ivan, jenž vydoloval puk zpod Břízy, ale na konečných 5:3 pečetil při dvojnásobné početní výhodě Šimíček.

"Třinec se ukázal ve velmi dobrém světle, dobře hrál i kombinoval, byl to vyrovnaný zápas, v němž jsme byli lepší při zakončení. Jen sudí vytvořil prostředí, v němž se každý cítil ukřivděný," řekl po zápase Alois Hadamzcik, trenér Sparty. Kouč Třince Pavel Marek nešetřil slovy chvály na adresu soupeře: "Jsem zklamaný, vše rozhodly výborné přesilovky Sparty."

Třinečtí znovu ztratili kapitána

Pražská Sparta uhájila neporazitelnost protiTřinci , který kromě bodů přišel znovu o svého kapitána. Obránce Malinský zůstal po jednom ze soubojů ležet v obranném pásmu, a když se po dlouhé době podařilo v útrobách sparťanského stadiónu nalézt nosítka, byl převezen na vyšetření.

"Má přetržené vazy v koleni, vypadá to minimálně na třítýdenní absenci," uvedl generální manažer týmu Petr Husička. Malinský je přitom po Královi již druhým kapitánem, který se Třinci v úvodu sezóny zranil. "Král v pátek do Vsetína ještě asi nepojede, ale v neděli by již mohl být k dispozici," dodal Husička, jenž si zároveň postěžoval na způsob řízení rozhodčího Boliny: "Díval se všude možně, jen ne na fauly na naše hráče. Už ho vetuje polovina ligy a on stále píská."

Sparta vs. Třinec 5:3
Branky: 20. Broš, 26. Ton, 29. Kratěna, 38. Šrek, 57. Šimíček - 23. Vítek, 31. Skořepa, 44. Ivan, hlavní rozhodčí Bolina, vyloučení 4:7, využití 4:1, 3692 diváků, třetiny 1:0, 3:2, 1:1.