Pardubice byly pro Třinec velkým soustem

TŘINEC

Ani domácí prostředí nepomohlo třineckým Ocelářům v souboji s loňským vicemistrem z Pardubic. V sedmém kole hokejové extraligy si Východočeši odvážejí z horkého třineckého ledu vítězství 4:1. Třinec prohrál doma letos poprvé, naopak Pardubice potvrdily herní i výsledkový vzestup a vyhrály již pošesté v řadě.

Václav Pletka z Třince (vlevo) bojuje s Andrejem Novotným z Pardubic před pardubickým brankářem Adamem Svobodou.

Rozjeté Pardubice i bez Dopity kráčely v zápase týmů z čela tabulky na ledě oslabeného Třince za vítězstvím rázně od první minuty. Východočeši přehráli domácí celek výtečným, vířivým pohybem, proti kterému těžkopádně působící Oceláři nenašli zbraň.

První dva gólové momenty se zrodily vždy krátce poté, co domácí Skořepa dělovkou rozezvučel konstrukci Svobodovy klece. V první části zamířil do pravé tyčky a vzápětí na opačné straně zvládli hosté precizně přečíslení, ve druhém dějství zase Skořepa napálil horní tyčku, ovšem z protiakce navýšil pardubické vedení snadno Lubina.

Velké příležitosti promarnil dvakrát Zadina, ovšem to už v pohodě hrající hosté získávali převahu. Lakosil čaroval při spoustě čistých příležitostí Pardubic, ale v polovině duelu se nedohodl s Jančaříkem, čehož lehce využil jeden ze tří Slovinců na ledě, Razingar. Oceláři, jejichž branku už v poslední části hájil Podolka, potrestali až desáté vyloučení hostů, ale ti oplatili stejnou mincí a v zajímavém zápase drama nepřipustili.

Pavel Marek, trenér Třince: "Platilo: nedáš, dostaneš. Pardubice byly důraznější v koncovce, herně jsme ale nepropadli."

Jiří Seidl, asistent trenéra Pardubic: "Měli jsme v utkání dobré věci, ale udělali jsme i pár chyb, kdy při nás stálo štěstí."

Oceláři Třinec - Pardubice 1:4
Třetiny: 0:1, 0:2, 1:1. Branky a nahrávky: 51. Houdek (Pavelek, Janků) - 8. Divíšek (P. Sýkora, Janecký), 24. Lubina (Jaroslav Kudrna, Mudroch), 32. Razingar, 54. Divíšek (Janecký, Čáslava). Rozhodčí: Rejthar - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 9:10, navíc Jaroslav Kudrna (Pardubice) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 4820.
Lakosil (41. Podolka) - Hunkes, Žabka, Houdek, Jančařík, Jan Kudrna, F. Štefanka, R. Procházka - Zadina, Melenovský, Pletka - Janků, Skořepa, Pavelek - Polončič (45. Hebar), Vítek, Meluzín - Bordowski, Polanský, Zbořil. Trenéři: Marek, Mach.
A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Pácal, Novotný, Duben, Podhradský, Zábranský - Jaroslav Kudrna, Blažek, Lubina - P. Sýkora, Divíšek, Janecký - Razingar, F. Mrázek, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Říha, Seidl.