Třinec - Ml. Boleslav 3:4Třinec vyhořel na Schwarzovi, Boleslavi doma podlehl v nájezdech

TŘINEC

Výrazný tlak stačil třineckým hokejistům v duelu 42. extraligového kola proti Mladé Boleslavi jen na bod; podlehli Středočechům doma 3:4 po samostatných nájezdech. Mužem utkání byl uzdravený hostující gólman Marek Schwarz, který převahu soupeře eliminoval 49 zákroky. Hosté i proto do 44. minuty drželi vedení 3:1, při velkém náporu Ocelářů v závěru však přece dvakrát inkasovali. Nájezdy ovšem poté ve prospěch Mladé Boleslavi rozhodl Nikola Gajovský.

Vlažný úvod Ocelářů neunikl potrestání. Ledabylé přehazování puku ve středním pásmu hostům otevřelo hned v šesté minutě cestu do přečíslení, které po závaru před Hamerlíkovou brankou skončilo úspěšnou dorážkou Fabuše. Videorozhodčí regulérnost gólu rychle potvrdil.

Třinec nemohl chytit správný rytmus. I přesto, že ve 12. minutě dokázal Kohn po pouhých šesti sekundách využít přesilovku. Ani soupeř se nenechal zahanbit. Při početní výhodě potřeboval jen o vteřinu více a Sýkora zvedl v 15. minutě do sítě Pabiškův nástřel od pravého mantinelu.

Závěrem první části se Oceláři vyloženě protrápili. V oslabení jim nejdříve ujel Pabiška, bekhendovým blafákem však přehodil branku. Chybující obranu přesto stihla ještě jedna rána, když po zmatcích kolem Hamerlíkovy branky zavěsil Macho.

Třinec zkusil v pauze přivolat zvrat výměnou gólmanů, ale při sílícím tlaku a nespočtu možností během série tří přesilovek musel spíše bědovat nad absencí svého nejlepšího kanonýra Růžičky. V šancích se bez úspěchu prostřídali Bonk, Martynek, Peterek nebo Květoň, Bonk s Peterkem navíc při ofenzivních manévrech ještě přidali zásahy do tyček. Drtivé vítězství 18:7 na střely na bránu bylo pro Oceláře slabou náplastí promarněné dvacetiminutovky.

Vlnu oslabení Středočeši ale neustáli ani s pomocí znamenitého Schwarze. Kontaktní gól jim dal Pospíšil při standardním počtu hráčů na ledě, při hře čtyři na tři pak nechytatelnou bombou pod horní tyčku zúročil třinecký nápor Cartelli. Obě branky vypracoval nezištnými pasy na střed Květoň.

Třinečtí vyslali na mladoboleslavskou branku za šedesát minut 48 ran, na výhru v regulérním čase to přesto bylo málo. Střelecký prach jim navíc zvlhl i v nájezdech, kde perfektního Schwarze nepřelstil ani specialista Polák. Jediný gól dal hned v první sérii Gajovský.

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 3:4 po sam. nájezdech (1:3, 0:0, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Kohn (Zíb, Tomas), 45. Pospíšil (D. Květoň, Kohn), 51. Cartelli (D. Květoň, Kohn) - 6. Fabuš (Macho), 15. T. Sýkora (Pabiška, Vrbata), 18. Macho (Kracík), rozhodující samostatný nájezd Gajovský. Rozhodčí: Mikula, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:12, navíc Bahenský a Jiruš (oba Mladá Boleslav) oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2838.
Třinec: Hamerlík (21. Duba) - Seman, Platil, Cartelli, Malec, Zíb, Hrabal, Výtisk, Lojek - V. Polák, Bonk, Martynek - D. Květoň, Peterek, Pospíšil - Kohn, Polanský, Tomas - Kanko, Hampl, Marosz. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, J. Kasík, Frolo, Duben, Lehikoinen, Jiruš, Jindra - Pabiška, Král, Sup - Nouza, T. Sýkora, Boháč - Fabuš, Macho, Kracík - Bahenský, Gajovský, Handlovský - Vrbata. Trenéři: V. Čermák a Šejba.