Liberec vyrovnal sérii s Plzní, Slavia málem přišla o jasnou výhru nad Zlínem

Hokejisté Liberce v úterý porazili Plzeň i ve druhém domácím utkání čtvrtfinálové série play-off extraligy. Výhrou 4:3 srovnali stav série se suverény základní části na 2:2. Nedařilo se ani Zlínu, který byl v dlouhodobé části druhý, Moravané jsou jen krůček od vyřazení. Na Slavii podruhé prohráli, tentokrát po katastrofálním úvodu 5:6, a za stavu 1:3 budou bojovat doma o naději na prodloužení série.

Roman Červenka ze Slavie před brankou Jakuba Sedláčka ze Zlína.

Slavia získala druhou výhru až v samostatných nájezdech, v úterý pak přidala třetí vítězství nad Zlínem v řadě a v sérii vede už 3:1. Moravanům se vymstil zejména zpackaný úvod, v první třetině prohrávali už 0:4. O kanonádu domácích se starali zejména Červenka s Vondrkou.

Slavia si v dalším průběhu udržovala tříbrankový náskok, pak ovšem Leška zavelel k útoku a náskok domácích se začal pomalu drolit. Zlínský Leška se o to zasloužil třemi góly, čtyři minuty před koncem pak Köhlerovo nahození skončilo ve Slipčenkově brance a zrodilo se obrovské drama. Domácí power play hostů nakonec ustáli a zvítězili v na play-off nezvyklé přestřelce 6:5.

Ve druhé sérii srovnal Liberec krok se suverénním vítězem základní části z Plzně. Bílí Tygři i podruhé v domácím prostředí ukázali drápy a porazili tým okolo Martina Straky 4:3, série se tak vrátí na západ Čech za stavu 2:2. Liberečtí bojovali o výhru až do posledních vteřin, přestože si díky dvěma Kašpaříkovým zásahům z prostřední dvacetiminutovky vybudovali už dvoubrankový náskok. O ten ale přišli, těsné vedení jim v posledním dějství vrátil Nedvěd a hosté již nestihli zareagovat.

První výhra Varů v play out

Pokračovala také play out, ve kterém Brno přehrálo Mladou Boleslav 4:3 a pojistilo si tak vedení v minitabulce skupiny o udržení. Z vůbec prvního vítězství v boji o udržení se radoval loňský mistr Karlovy Vary. Západočeši udolali Kladno 4:3 v prodloužení a odpoutali se od poslední příčky. Na tu spadla Mladá Boleslav a hledí na Vary s odstupem dvou bodů.

Česká pojišťovna play-off hokejové extraligy - čtvrtfinále:
Liberec - Plzeň 4:3on-line
Branky: 14. Špaček, 21. a 28. Kašpařík, 48. Nedvěd - 19. Straka, 34. Vostřák. Stav série: 2:2.
Slavia Praha - Zlín 6:5on-line
Branky: 6. a 13. Červenka, 1. Kadlec, 11. Vondrka, 23. Jelínek, 28. Vašíček - 15. F. Čech, 27., 31. a 49. Leška, 56. Köhler. Stav série: 3:1.
7. kolo hokejové extraligy, skupina o udržení:
Brno - Ml. Boleslav 4:3on-line
Branky: 34. Huml, 37. Dlouhý, 44. Zubíček, 45. Svoboda - 23. Fabuš, 45. Handlovský, 51. Bahenský
Karlovy Vary - Kladno 4:3 v prodl.on-line
Branky: 15. Nosek, 50. Mucha, 60. a 63. Kumstát - 35. Valský, 47. Mrázek, 55. Bílek

4 : 1 Třinec - Pardubice 4 : 1 dohráno
20240426T17 : 00:00+0200