Valašské derby se šťastným koncem pro Zlín

VSETÍN

Derby Vsetína se Zlínem přineslo pohledný hokej z obou stran. Úvod vyšel lépe zlínským medvědům, když už po 113 sekundách překvapil Biegla Karný. Pak se hra přelévala nahoru dolů až do okamžiku, kdy domácí Hašek neúmyslně zranil Weissmanna a musel do šaten.

Ve druhé části po Hučkově přihrávce potrestal vyloučení Valka Zubíček. Až při početní převaze pět na tři se prosadili i domácí. Nejprve Jaškin snížil a po čtyřiceti sekundách znamenala Lužova střela od modré vyrovnání.

Zlín hru otevřel a bylo se na co dívat. Diváci se prali v ochozech, hráči na ledě. Když šel do sprch předčasně i domácí kapitán Štraub, přišel trest: Jaškin vyrobil před Bieglem hrubku a Barinka rozhodl.

Jiří Režnar, asistent trenéra Vsetína: "Do zápasu jsme vstoupili s respektem. Do hry jsme se dostali vlastně až ve třetí třetině, kdy jsme během přesilovek vyrovnali."

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Zápas se pro nás vyvíjel dobře do stavu 2:0. Pak jsme ovšem ve třech dostali od Vsetína dva góly a zachránila nás jen šťastná branka, kterou nám soupeř před sirénou nabídl sám."

Vsetín vs. Zlín 2:3
Třetiny: 0:1, 0:1, 2:1. Branky a nahrávky: 42. Jaškin (Kuboš, Vak), 42. Luža (J. Polák, Hudec) - 2. Kárný (Macholda), 33. Zubíček (Hučko), 57. Barinka. Rozhodčí: Turčan - Čížek, Padevět. Vyloučení: 9:13, navíc J. Hašek a Štraub (oba Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 3525.
Vsetín: Biegl - Luža, J. Polák, Jaškin, Frolo, Kuboš, Němec - Hudec, Štraub, Selingr - Dubec, Vak, Stantien - Ambruz, Kovář, J. Hašek (17. Valko). Trenéři: Tabara, Režnar.
Zlín: Tuček - M. Hamrlík, Tesařík, Hučko, Zubíček, D. Nosek, Macholda - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Jenáček, Weissmann - M. Okál, Vlach, Mokrejš - Záhorovský, Martin Čech I, Kárný. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.