Rozjeté Pardubice deklasovaly po Spartě i Zlín

ZLÍN

Hokejisté Pardubic zvítězili v nedělním 31. extraligovém kole na ledě Zlína vysoko 6:2 a naplno bodovali počtvrté za sebou. Po bezbrankové první třetině vstřelili pět gólů ve druhé dvacetiminutovce, z toho třikrát skórovali rozjetí Východočeši po polovině utkání během 68 vteřin. V poslední části Jan Starý druhým gólem v zápase určil konečnou podobu výsledku.

Během úvodních minut nasadily oba týmy svižné tempo. Diváci tak viděli atraktivní hokej, kterému vévodili oba brankáři. Na straně hostů zasahoval Růžička po šancích Čajánka a Filipa Čecha. V dresu Zlína si několik zákroků připsal Sedláček. Zlínského brankáře nejvíc zaměstnal agilní Bartek. Střelu pardubického útočníka z levého kruhu pro vhazování chytil do lapačky a vzápětí jeho další pokus vyrazil betonem.

V 16. minutě byl sám před brankářem Leška, jenž ale promáchl skákavý puk. Před první sirénou byl prvním vyloučeným hráčem Veselý. Na Radila zívala odkrytá branka, ale pardubický útočník nastřelil pouze pravou tyčku zlínské branky.

Druhá třetina nabídla brankové hody, které vyzněly jednoznačně ve prospěch Pardubic. Na začátku prostřední části byl vyloučen Leška, dvojnásobné oslabení Zlínští sice ubránili, ale při standardním oslabení inkasovali, když skóre zápasu otevřel Kočí.

Ve dvojnásobné přesilové hře si po vyloučeních obránce Koláře a útočníka Píši zahráli i hokejisté Zlína. Ačkoli jejich převaha dvou hráčů trvala jen 18 vteřin, přesto jim to stačilo ke vstřelení gólu. Svoji typickou tvrdou střelu od modré čáry vyslal Hamrlík, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě. Jeho dělovku potvrdil videorozhodčí. Do návratu Koláře zbývaly přitom jen tři vteřiny. Poté paradoxně ve vlastním oslabení udeřil Zlín, jehož vedoucí gól vstřelil Kubiš.

Ani tento stav však neplatil dlouho. Po polovině duelu odstartoval gólovou smršť Pardubic Koukal a na jeho gól navázali v krátkém sledu Bartek a Nahodil. Jejich trefy od sebe dělilo pouhých 68 vteřin. Po čtvrtém gólu vystřídal v brance Zlína gólmana Sedláčka Horčička.

V čase 34:54 fauloval Píša unikajícího Důrase. Hlavní rozhodčí proto nařídil trestné střílení. Jeho exekutorem byl Důras, jenž však brankáře Růžičku nepřekonal. O slovo se tak přihlásily znovu Pardubice a před koncem třetiny navýšil jejich náskok Starý.

Poslední třetinu dohrávaly oba týmy z povinnosti. I přes jednoznačný náskok Východočeši nepolevili ani v závěrečném dějství. Odměnou jim byl šestý gól, který vstřelil Starý, jenž se trefil podruhé v duelu.

PSG Zlín - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:6 (0:0, 2:5, 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Hamrlík (Čajánek), 30. Kubiš (Leška) - 22. V. Kočí (Sičák, Kousal), 32. Koukal (Píša), 32. Bartek (T. Nosek, Kolář II), 33. Nahodil (Bartek), 37. Starý (Koukal, Benák), 53. Starý (Kolář I). Rozhodčí: Blecha, Trombík - Dřínovský, Čech. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4588.
Zlín: J. Sedláček (33. Horčička) - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Galvas, Zámorský, Lučka - Důras, Leška, Čajánek - Ondráček, Melenovský, Köhler - Kubiš, Holík, O. Veselý - Finsterle, Honejsek, F. Čech. Trenéři: Rost. Vlach a Turek.
Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Nahodil, T. Zohorna - Radil, Kousal, Buchtele - Elkins, T. Nosek, Šagát. Trenéři: Hynek a Lubina.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.