Budějovice po čtyřech utkáních utrpěly debakl

Č. BUDĚJOVICE

Třinecký brankář Lakosil pochytal všechny budějovické střely, jeho agilní spoluhráči v útoku pak po čtyřech zápasech zastavili vítěznou sérii domácích. Jihočeši sice ovládli začátky všech třetin, ale slibným akcím chybělo zakončení a navíc střelce domácích ničil skvělými zákroky Lakosil.

Naopak s přehledem hrající Oceláři, jimž zahrály zejména Králův a Skořepův útok, dokázali v prvním dějství dvakrát udeřit a pak vedení pozorně hlídali.

Budějovice neuspěly ani v závěru druhé části, kdy při Houdkově vyloučení hráli čtyřminutovou přesilovku. V poslední třetině pak Třinec zápas rozhodl, když nejprve se trefil Skořepa, ap ak během necelých dvou minut přidali další branky Melenovský s Janků

Vladimír Caldr, trenér Budějovic: "Rozhodlo, že soupeř získal vedení a a disciplinovanou hrou je udržel. Dali jsme soupeře na ledě mnoho prostoru."

Pavel Marek, trenér Třince: "Vycházeli jsme ze zajištěné obrany a čekali na brejky. Jistotou byl Lakosil, jenž se po zranění vrátil do branky v parádní formě."

Č. Budějovice vs. Třinec 0:5
Třinec: 0:2, 0:0, 0:3. Branky a nahrávky: 4. Melenovský, 16. Pavelek (Skořepa, Janků), 43. Skořepa (Bordowski, Jančařík), 53. Melenovský (Král, Pletka), 54. Janků (Pavelek). Rozhodčí: Havlík - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 4281.
Č. Budějovice: J. Kučera - Jasečko, Vomela, Jindra, Babka, Kolda, Ďurák - Fadrný, Kaňkovský, Rob - Bělohlav, Štrba, Sailer - Ondřej, Kristek, Bartoš - Hřebejk, Šimánek, Květoň. Trenéři: Pouzar, Caldr.
Třinec: Lakosil - Žabka, Jančařík, Houdek, Malinský, Jan Kudrna, F. Štefanka - Janků, Skořepa, Pavelek - Melenovský, Král, Pletka - Bordowski, Martynek, Polanský. Trenéři: Marek, Mach.