Kladno poprvé zdolalo Zlín a odčinilo debakl

KLADNO

Hokejisté Kladna poprvé v letošním ročníku bodovali proti Zlínu a výhrou 2:1 odčinili debakl z předešlého měření sil na jihu Moravy. O odpověď na nejvyšší prohru sezony 0:10 se postaral vítěznou brankou ve 38. minutě útočník Tomáš Horna.

Do utkání nastoupil v kladenském dresu po dlouhé absenci útočník Miloslav Hořava, jenž měl za sebou pouze pět tréninkových jednotek. Oba týmy v úvodní části hry produkovaly útočný hokej, ale v koncovce bylo cítit více nervozity než klidu. Úvodní dvacetiminutovka tak skončila bez branek.

Kvalitnější hokej se hrál po první pauze. V 26. minutě se dočkali domácí vedení. Vratislav Čech našel na hranici brankového oblouku zcela volného kapitána Zajíce a ten střelou k levé tyči otevřel skóre. Zlín však dokázal za dvě minuty vyrovnat. Martin Čech tvrdě vystřelil na Orcta, který jeho ránu pouze vyrazil a Mokrejš úspěšně dorážel.

Do šaten však přece jen šli spokojenější domácí. Vyloučení exkladenského Dlouhého potrestal Horna, který po ideální Gardoňově přihrávce měl dostatek času, aby si počkal si položil brankáře Altrichtera a skóroval.

Závěrečná třetina byla ve znamení oboustranně opatrné hry. V samém závěru svěřenci trenéra Ernesta Bokroše dotírali na kladenskou svatyni. Kladno se však úspěšně bránilo a pomohl jim v tom vyloučením i hostující bek Hamrlík.

Zdeněk Müller (Kladno): "Diváci viděli velice kvalitní hokej, s kterým museli být spokojeni. O osudu zápasu rozhodla výborně sehraná přesilovka Gardoňovy řady. Jsme rádi, že po dvou porážkách proti Zlínu jsme nyní dokázali tomuto kvalitnímu soupeři vzít tři body. V zápase jsme měli více šancí a tak naše vítězství je zcela zasloužené."

Ernest Bokroš (Zlín): "S výkonem mých svěřenců mohu být spokojen. Na druhé straně však jim musím vytknout nedostatečnou produktivitu. Určitě jsme měli dostatek brankových příležitostí, abychom si z Kladna odvezli minimálně bod."

Kladno - Zlín 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Zajíc (V. Čech, M. Havel), 38. Horna (Gardoň, Klimt) - 28. Mokrejš (M. Čech I, Hamrlík). Rozhodčí: Homola - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 3071.
Kladno: Orct - Kasík, V. Čech, Kruliš, Malena, Evan, P. Hořava - Horna, Gardoň, Klimt - Kysela, Zajíc, M. Havel - V. Bílek, Kalla, M. Hořava - Lažo, Pazourek, Jankových. Trenéři: Müller, Evan, Tatíček.
Zlín: Altrichter - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, Vosátko, J. Dlouhý - Balaštík, Leška, Veselý - Weissmann, M. Čech I, Mokrejš - Jenáček, Vlach, Barinka. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.