Tipsport extraliga

Litvínov doma na Slavii opět nestačil

6. ledna 2004 20:40 - LITVÍNOV

Slavia i podruhé v extraligové sezóně vyhrála na litvínovském ledě, byť tentokrát až v prodloužení. Největší zásluhu na dvoubodovém zisku Pražanů měla elitní Beránkova formace, která zařídila tři góly včetně vítězné trefy z hole Supa po 30 sekundách nastaveného času.

Kloubouček hned v úvodu dlouhým pasem uvolnil Říhu, který překonal Hronka. Domácím vydrželo vedení jen do 14. minuty, kdy srovnal kanonýr Sup.

V nástupu do druhé části neproměnil litvínovský L. Havel trestné střílení a dobře bruslící hosté otočili skóre po střele P. Martince v přesilovce, jež se do branky odrazila od Kloboučka.

Litvínov nešťastný gól nepoložil, za osm minut se podruhé prosadil Říha. Poté skóroval Beránek, ale o dramatický finiš se 37 sekund před koncem při power-play postaral Hreus.

František Výborný, trenér Litvínova: "S favorizovaným soupeřem jsme sehráli dobré utkání, v němž jsme nebyli o nic horší. S bodem jsme ale nakonec spokojeni."

Vladimír Růžička, trenér Slavie: "Podařilo se nám odčinit předešlý nezdar se Vsetínem. Těší mě, že do týmu znovu dobře zapadl Krátoška z Plzně."

Litvínov - Slavia 3:4 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Říha (Klobouček), 36. Říha (Prorok, L. Havel), 60. Hreus (L. Havel, Prorok) - 14. Sup (Beránek), 28. P. Martinec, 56. Beránek (Sup, Graňák), 61. Sup (D. Hruška, Beránek) Rozhodčí: Bolina - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 3310.
Litvínov: Mařík - Poživil, Kroupa, Hranáč, Droppa, Klobouček, Krstev - Kubinčák, V. Hübl, Žemlička - Rolínek, Hreus, Balázs - L. Havel, Říha, Prorok - Trávníček, T. Martinec, Gombár. Trenéři: Výborný, Hynek, J. Hübl.
Slavia: Hronek - Braniš, Kolařík, Pojkar, Staněk, J. Novák, Graňák - Sup, Beránek, D. Hruška - Antoš, P. Martinec, Kropáč - Tomica, Vondrka, Krátoška - R. Dlouhý, M. Kopecký, Jaroš. Trenéři: Růžička, Weissmann, Kalous.