Zlín převálcoval Třinec, je krok od postupu

ZLÍN

Ani dva slepené třinecké góly v druhé části, jimiž hosté smazali náskok domácích, nezlomily sebevědomí zlínských hokejistů, kteří si díky hattricku Lešky a brankostroji v poslední části radovali z třetího vítězství v sérii.

Domácím vyšel parádně vstup do zápasu. Nejprve Hamrlíkovu ránu od modré dopravil do odkryté svatyně tísněný Leška. Za 154 sekund se scénář akce opakoval, když Hamrlíkovu dělovku tečoval Leška za záda Vojtka tentokrát ze vzduchu.

Následně zápas rozkouskovala spousta drobných potyček, hokej vytlačily z ledu vášně a emoce zklidnila až přestávka. Třinec získal převahu a během šestasedmdesáti sekund srovnal, když nejprve Polanský vybruslil zpoza branky a Murínovy propadl puk přes ruku do sítě, vzápětí pak Pavelek prostrčil kotouč mezi obránci k Melenovskému, jenž našel skulinku v postoji zlínského gólmana.

KLÍČOVÝ OKAMŽIK
Třinec nedokázal dokonat obrat ve druhé třetině, do sedla se naopak dostali opět domácí a vývoj zápasu si již pohlídali.

"To byl hloupý výpadek. Ztratili jsme pohyb, ale dokázali jsme si udržet rozdíl dvou gólů, což nám dávalo jistý klid," glosoval zápas Jaroslav Stuchlík, asistent zlínského Třince.

Domácí se nemohli z hostujícího sevření vymanit, až v závěru po dvou přesilových hrách se dostali znovu do sedla a také do vedení, když v přesilovce pálil nad Vojtkovu lapačku Zubíček.

HVĚZDA ZÁPASU
Petr Leška: Dvěma brankami v první třetině přinesl do domácí kabiny klid, navíc vstřelil důležitý čtvrtý gól Zlína na začátku třetí části, poté už Třinec nekladl odpor.

V třetí části stačilo Zlínu osmadvacet sekund a Leška po vyjetí zpoza branky zasunul puk mezi Vojtkovy betony, čímž osud Třince zpečetil. Hosté sice Štefankou za necelou minutu snížili, ale to už rozjetý Zlín nemohlo zastavit.

Vojtek totiž Hamrlíkovu dělovku vyrazil k přesně dorážejícímu Veselému, v dalším průběhu pak Třinec pykal třemi inkasovanými góly za absolutní nedisciplinovanost. "Výsledek je hrozivý díky brankám v závěru. Dokázali jsme se vzpamatovat z rychlých gólů v úvodu, ale po vyrovnání jsme nedokázali využít velké šance," konstatoval Pavel Marek, trenér Třince.

Zlín - Třinec 8:3 (2:0, 1:2, 5:1)
Branky a nahrávky: 7. Leška (Hamrlík, Barinka), 9. Leška (Hamrlík, Balaštík), 38. Zubíček (D. Nosek, Vlach), 41. Leška (Barinka), 45. Veselý (Balaštík), 55. Balaštík (D. Nosek), 58. Karný (Macholda, Tesařík), 59. M. Čech (Zubíček) - 26. Polanský (Bordowski, Vítek), 27. Melenovský (Pavelek, Janků), 42. F. Štefanka (Bordowski, Melenovský). Rozhodčí: Homola, Nečas - Chytil, Unzeitig. Vyloučení: 7:9, navíc Jančařík, Pavelek oba 10 min, Polanský, Vítek (všichni Třinec), Weissmann (Zlín) všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:0. Diváci: 6220. Stav série: 3:2.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, D. Nosek, Zubíček - Barinka, Leška, Balaštík - Okál, M. Hlinka, Veselý - Jenáček, Vlach, Karný - Weissmann, Záhorovský, Kapusta, od 55. navíc M. Čech. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Třinec: Vojtek - Žabka, Jančařík, Hunkes, Malinský, Všetečka, F. Štefanka - Kropáč, Hašek, Zbořil - Zadina, Martynek, Pletka - Janků, Melenovský, Pavelek - Bordowski, Polanský, Vítek. Trenéři: P. Marek, Mach.