Kladno vyškolilo vedoucí Vítkovice

OSTRAVA

V dohrávaném utkání prvního kola hokejové extraligy neztratil celek Rabat Kladno svou neporazitelnost a na led Vítkovic, vedoucího týmu tabulky, si přijel pro vítězství 4:1. Dva góly si připsal hráč s číslem 66 Tomáš Klimt. Jaromír Jágr a Pavel Patera dvakrát asistovali. Vitkovice tak spadly v tabulce na čtvrté místo. Kladno je na třetí příčce.

Zápas byl od počátku vyrovnanou partií. Oba týmy však v úvodní třetině předváděly opatrný hokej. Jako první mohlo rozvlnit brankovou síť soupeře Kladno, avšak Čechova střela jen orazítkovala tyč vítkovické branky. V 16. minutě se naopak prosadil domácí tým. Orct nejprve vyrazil střelu Kumstáta, avšak poskakující puk přesně trefil připravený Irgl a Vítkovice vedly 1:0.

Na vyrovnání hosté dlouho nečekali. Ve 28. minutě našel Jágr před odkrytou bránou Tomáše Kaberleho a ten nezaváhal - 1:1. Vyrovnání vneslo do řad vítkovických hokejistů zmatek a při jednom střídání se jich na ledové ploše prohánělo šest. Následná přesilová hra byla ukázkovým příkladem spolupráce dvojice Jágr - Patera, která připravila gólovou příležitost pro Tomáše Klimta. Ani on neminul - 1:2.

Třetí třetinu sice začalo Kladno v oslabení, ale Vítkovice této příležitosti nedokázaly využít. Naopak ve 45. minutě musel po Klimtově střele Prusek opět lovit puk za svými zády - 1:3. Na konečných 1:4 pak po Zemanově přihrávce upravil kapitán Zajíc.

Ladislav Svozil, trenér Vítkovic: "Po sérii dobrých výkonů jsme dnes čekali určitě něco jiného, utkání jsme ale celkově nezvládli. U hráčů mi chyběla větší vůle porvat se s důraznou obranou Kladna, nemohli jsme se přes ni vůbec dostat. Bez pohybu se hokej hrát nedá, soupeř nám navíc nedal ani píď prostoru. Je obrovská škoda, že jsme neudrželi vedení."

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Odvedli jsme dobrý výkon. V první třetině byla hra ještě vyrovnaná, domácí si v ní z přesilovek vytvořili dvě šance, ale nás podržel brankář Orct. Od druhé části už jsme byli lepší. Celý tým pracoval výborně v obraně, postupem času jsme Vítkovice navíc začali přehrávat i kombinačně a dokázali jsme to vyjádřit i střelecky."

Vítkovice - Rabat Kladno 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 16. Irgl (Pavel Kumstát) - 28. T. Kaberle (Jágr), 31. Klimt (Patera, Jágr), 45. Klimt (Patera), 50. Zajíc (Zeman). Rozhodčí: Minář - Čech, Machálek. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 9100 (vyprodáno).