Kaberle poprvé v sezóně skóroval za Kladno. Šlo nám to i bez Jágra, smál se

Liberec

Kladenští hokejisté i bez zraněného Jaromíra Jágra vyhráli v nedělním utkání 14. kola Tipsport extraligy v Liberci 3:1 a přerušili tak třízápasovou sérii venkovních porážek. Navíc odčarovali kouzlo Tygří arény, po dlouhých čtyřech letech zde totiž dokázali zase urvat tři body. Není divu, že obránce Tomáš Kaberle zářil po utkání spokojeností. Na triumfu Rytířů se podílel mírou vrchovatou. V 11. minutě střelou o tyč rozvlnil síť a zařídil Středočechům dvougólové vedení. Světový šampión z roku 2005 a loňský vítěz Stanleyova poháru v barvách Bostonu Bruins se pod Ještědem dočkal své premiérové trefy v sezóně.

Tomáši, stejně jako v zápase v Karlových Varech jste vedli po první třetině o dvě branky, tentokrát jste se ale o vítězství již nenechali připravit. Ponaučili jste se z minulého duelu?

Hráli jsme dobře zezadu. Ve Varech bylo asi čtyři nebo pět samostatných nájezdů. Věděli jsme, že takhle se hrát nedá. Navíc je v Liberci menší hřiště, tak jsme si v kabině říkali, že je důležité, abychom byli přesní v té krabici před bránou. Říká se, že v hokeji je jednogólové vedení lepší než dvougólové. My jsme ale ve Varech ve druhé a třetí třetině přestali úplně hrát. Čekali jsme, co s námi udělají. Dnes to byl pravý opak. Pokračovali jsme a bylo to vidět. Mohli jsme vstřelit ve třetí třetině tři branky a bylo by to jasné.

Bílí Tygři vstoupili do utkání velmi aktivně. Jejich nápor jste však otupili rychlým přesilovkovým gólem. Považujete ho za jeden z klíčových momentů zápasu?

Je důležité, když padne rychlý gól. Navíc jsme brzy přidali další. Domácí tým tohle sundá. Liberečtí měli podporu fanoušků, ale pak bylo docela ticho, což nám vyhovovalo. Dokázali jsme to vedení již udržet až do konce.

Na první zásah v sezóně jste čekal devět zápasů. Jak byste svůj gólový zápis okomentoval?

Když nevystřelíte, gól nedáte... Brankáři stínil trochu bek, vystřelil jsem a vyšlo to. Jsme rádi, že si odsud vezeme body. Liberec vyhrál ve Vítkovicích, byl trochu na koni, my jsme ale měli dobrou první a třetí třetinu. Ta druhá nebyla taková, jakou bychom si představovali.

Kolik vás premiérová trefa v sezóně v barvách Kladna bude stát?

Nevím, jak je to tady zaběhnuté. Není to můj první gól za Kladno, tak uvidíme.

Pod Ještědem jste postrádali v sestavě Jaromíra Jágra. Jak to s jeho zraněním vypadá?

Musím mu zavolat (smích). Doufejme, že nastoupí v úterý proti Brnu. My však nesmíme hrát jen na jednoho hráče, ale jako mančaft.

V elitní formaci ho zastoupil David Kuchejda. Jak se vám jeho výkon líbil?

Je to šikovný hráč do kombinace. Není tak velký a silný jako Jarda, ale snaží se. Podává dobré výkony, myslím si, že dnes to klapalo.

Podle dohody klubů nemohl libereckou bránu střežit Ondřej Pavelec. Byla to pro Kladno velká výhoda?

Věděli jsme, že proti nám nenastoupí, když je Kladeňák. Já si myslím, že bylo jedno, kdo bude chytat. Pinc i Pavelec jsou výborní gólmani. Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas a jsme rádi, že jsme ho zvládli.

V úterý vás čeká v O2 areně zápas proti Kometě Brno. Jak se na něj těšíte?

Brno podává letos vynikající výkony, chtěli bychom proti němu uspět. Nebude to ale jednoduché. Myslím si, že hraje výborně zezadu, nedostává moc gólů. Všichni kluci se budou chtít prosadit. Kometa má výborné fanoušky. Doufám, že to bude hezký zápas pro diváky s vítězným koncem pro nás.