Rubriky:

Tipsport extraliga

Antonik povede hokejisty Chomutova jako hlavní trenér

17. prosince 2012 11:13 - Chomutov
(Aktualizováno: 17. prosince 2012 11:27)

Hokejisty Chomutova povede ve zbytku sezóny jako hlavní trenér dosavadní asistent Mikuláš Antonik. Devětatřicetiletý kouč tým převzal na konci listopadu místo odvolaného Jiřího Doležala a vedení klubu jej ve funkci potvrdilo nastálo. Realizační tým Pirátů rozšíří asistent Jaroslav Liška, u mužstva pokračuje i Stanislav Mikšovic.

 

Josef Vostárek, ČTK

"Dlouho jsme zvažovali všechna pro a proti a nakonec jsme se rozhodli jmenovat hlavním trenérem pana Antonika. A to zejména kvůli tomu, že mužstvo velmi dobře zná. Nemusí se složitě orientovat v klubovém prostředí a může kontinuálně navázat na práci z úvodu sezóny," uvedl generální manažer Jaroslav Veverka v tiskové zprávě.

Antonik se stal hlavním koučem i proto, že se nováček extraligy nedomluvil na spolupráci s oslovenými trenéry.

Představitelé Chomutova jednali například s Milošem Říhou, Miloslavem Hořavou nebo Josefem Palečkem. Spekulovalo se i o tom, že oslovili Pavla Hynka a Mariana Jelínka.

"Ihned po utkání ve Vítkovicích (po kterém byl odvolán Doležal) jsme začali jednat s potenciálními kandidáty. Vyslechli jsme si jejich vize a požadavky a nastínili ty naše. Poté se okruh zúžil na jedno, dvě jména," uvedl Veverka. Hlavními kandidáty byli Říha a Hořava, ale k dohodě nedošlo.

Druhý nejmladší kouč v soutěži

Antonika, který bude po libereckém Filipu Pešánovi druhým nejmladším hlavním trenérem v soutěži, čeká premiérové angažmá v pozici hlavního kouče. V listopadu 2009 vedl v jednom zápase Karlovy Vary poté, co vedení Energie odvolalo Josefa Palečka. Tým následně převzal Pavel Hynek.

Pod Antonikovým vedením Chomutov odehrál pět zápasů, ve kterých získal pět bodů. Aktuálně jsou Severočeši v tabulce dvanáctí, od posledního Liberce je dělí dva body. Po první čtvrtině základní části přitom byli sedmí.

"Očekávám návrat k bojovnosti z první extraligové čtvrtiny. Může se stát, že utkání prohrajeme, ale všichni musí vidět bojovnost a chuť všech hráčů udělat maximum pro vítězství," uvedl generální manažer. "Naším hlavním úkolem bude vyhnout se baráži a pokud možno bojovat o příčky zajišťující účast v předkole play-off," dodal Veverka.

Společně s Antonikem tým povedou Mikšovic a Liška, který v klubu působí jako ředitel sportovního úseku mládeže. "Je to hokejový odborník, který v minulosti již u seniorských týmů působil. Zná extraligový hokej. Navíc má dokonalý přehled o vývoji v naší mládežnické akademii," řekl Veverka.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..