Noví trenéři ve Znojmě úspěšní

ZNOJMO

Ve 23. extraligovém kole přijely do Znojma Vítkovice. Obě mužstva nedávno vyměnila trenéry a znojemský Hořava si tak odbýval domácí premiéru. Orli už šest zápasů nevyhráli, bodový odstup od finálové osmičky narostl před tímto utkáním až na 12 bodů, a tak domácí hráli o velmi cenné body.

Úvod vyšel lépe Hořavovým svěřencům. V 8. minutě vyslal Eliáš do šance Ludvíka, ten byl ale dobře pokrytý a neuspěl. Vítkovice poprvé zahrozily až v 11. minutě. Malíkova střela však Vokouna nezaskočila. Jenže pak už na ledě dominovali pouze Orli. Velmi dobře hrající Eliáš trefil Pince, Pláškovu ránu vítkovický gólman nadvakrát zneškodnil a poradil si i s dorážkami Urama a Soudka.

Znojemská převaha vyvrcholila ve druhé třetině. Ve 26. minutě si Eliáš zopakoval spolupráci s Ludvíkem, který v pádu poslal domácí do zaslouženého vedení 1:0. Vítkovičtí v prostřední části nepředvedli vůbec nic, pouhé čtyři střelecké pokusy nemohly Vokouna překvapit.

A tak znovu udeřilo na druhé straně. O definitivním zisku tří bodů rozhodli domácí za deset minut. Rachůnek švihem zaskočil Pince a bylo to 2:0. Zvýšit vedení mohl ještě ve 40. minutě kapitán Pucher, puk mu však přeskočil čepel hokejky.

Závěrečná část byla na brankové příležitosti nejchudší. Vítkovice hrozily jenom symbolicky, za zmínku stojí pouze Kubinův a Malíkův pokus. Na druhé straně ještě uvolnil Eliáš Romana Erata, ale skóre už se neměnilo. Znojmo vyhrálo zaslouženě, do tabulky si připsalo důležité tři body a Tomáš Vokoun si připsal druhou vychytanou nulu v sezoně.

Znojmo - Vítkovice 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Ludvík (Eliáš, R. Erat), 36. I. Rachůnek (Haman, Toman). Rozhodčí: Husička - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 3800.
Znojmo: Vokoun - Soudek, Mojžíš, Bičánek, Němeček, Toman, Benák - P. Pucher, Plášek, Uram - Eliáš, Ludvík, R. Erat - Kucharčík, Haman, Ondřej - Barus, Vorel, I. Rachůnek. Trenéři: Hořava a Votruba.
Vítkovice: Pinc - Černošek, Malík, Kubina, Philipp, Seman, Pavel Kumstát, Rimmel, Krenželok - I. Padělek, Burger, D. Moravec - Vůjtek, Šimíček, Hubáček - Irgl, Turek, Krayzel - Varaďa, J. Štefanka, Tomášek. Trenéři: Vůjtek a Holaň.