Jágr pomohl Kladnu k výhře nad Litvínovem. Plzeňská série skončila ve Zlíně

Hokejista Jaromír Jágr se oproti předpokladům objevil v úterním utkání 38. kola extraligy proti Litvínovu a svému Kladnu dvěma asistencemi pomohl k důležité výhře 3:2. Hvězda českého hokeje tak napsala definitivní tečku za svým letošním působením v dresu Rytířů. Hokejisté Plzně museli po předchozích osmi výhrách v řadě skousnout porážku 1:4 na ledě Zlína, který tak snížil náskok Západočechů na čele tabulky na deset bodů. Třetí Třinec zvítězil nad pražskou Slavií 5:2, stejnou výhru berou také Vítkovice z Chomutova, který po úterku spadl na poslední místo. Poprvé letos uspěly také Karlovy Vary, které zvítězily v Budějovicích 5:3 a opustily poslední místo tabulky. Zvítězila také Kometa Brno, která v prodloužení uspěla na ledě Liberce.

Kladno do poslední chvíle doufalo, že proti Litvínovu bude moci ještě naposledy využít svůj největší klenot Jaromíra Jágra, kterému po konci výluky v NHL vedení Dallasu doporučilo v extralize dál nepůsobit. Zkušený útočník se nakonec rozhodl v utkání nastoupit a svým spoluhráčům asistoval u dvou branek, přičemž ta poslední v podání Jana Daleckého byla vítězná. Středočeši nakonec porazili Litvínov těsně 3:2.

Šlágrem úterního 38. kola byl souboj druhého Zlína s vedoucí Plzní. Ta nenavázala na sérii osmi výher a domácím podlehla 1:4. Ve zlínském dresu úřadovala dvojice Petr Čajánek a jeho jmenovec Holík - oba si v duelu připsali dvě branky a Moravanům pomohli k první výhře nad západočeským týmem v sezóně. Zlín zároveň snížil náskok vedoucí Plzně na deset bodů.

Třinec si i bez zraněného Radka Bonka doma připsal sedmé vítězství v řadě. O výhru nad Slavií, která držela sérii šesti výher, se domácí zasloužili hlavně ve druhé třetině, kdy svému soupeři dali čtyři góly. Oceláři nastříleli ze všech extraligových mužstev nejvíce branek, proti Pražanům se trefil i kanonýr a reprezentant Martin Růžička.

České Budějovice už čtyři duely nezískaly ani bod a o skóre tak vypadly z elitní desítky. Jejich soupeř z Karlových Varů byl také z formy, nakonec se ale dočkal prvního vítězství v letošním roce, když Budějovice přehrál 5:3 a opustil poslední příčku extraligy. Na jihu Čech Energie vyhrála téměř po pěti letech, dvakrát se trefil Lukáš Pech.

Hráči Komety Brno v úterním zápase uspěli na ledě Liberce 4:3 v prodloužení. Hosté na severu Čech dali dva rychlé góly, ale Tygři ještě do konce první třetiny srovnali. Utkání nakonec dospělo do prodloužení, v kterém chyboval liberecký brankář Pinc a hostující Valach mohl slavit vítěznou trefu.

Osmatřicáté kolo uzavře středeční dohrávka mezi pražskou Spartou a Pardubicemi.

Hokejová Tipsport extraliga, 38. kolo
Třinec - Slavia Praha 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)on-line
Branky: 28. Klimenta, 34. Růžička, 38. Galvas, 39. Lojek, 46. Varaďa - 20. Sklenář, 33. Klhůfek.
Chomutov - Vítkovice 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)on-line
Branky: 36. Zálešák, 53. Sikora - 2. Roman, 6. Klimek, 15. Ujčík, 27. Svačina, 60. Burger.
Kladno - Litvínov 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)on-line
Branky: 28. Valský, 29. Rudovský, 45. Dalecký -  25. Lukeš, 41. Hübl.
Č. Budějovice - Karlovy Vary 3:5 (1:2, 0:0, 2:3)on-line
Branky: 44. a 45. Vydarený, 8. Mertl - 6. a 13. Pech, 43. Zaťovič, 56. Vlach, 60. Koblasa.
Zlín - Plzeň 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)on-line
Branky: 28. a 34. Čajánek, 32. a 50. Holík  - 19. Pletka.
Liberec - Kometa Brno 3:4 po prodlouženíon-line
Branky: 20. a 51. Kica, 10. Víšek - 1. Zohorna, 4. Tomáš Svoboda, 24. Kováčik, 63. Valach.
Středa 9. ledna (18:10)