Poslední Chomutov přestřílel mistra, lídr z Plzně prohrál se Slavií. Rozjetá Sparta rozdrtila Liberec

Plzeňští hokejisté si komplikují cestu za Prezidentským pohárem pro nejlepší tým základní části Tipsport extraligy. V 41. kole prohráli před vlastními fanoušky s pražskou Slavií 2:4 poté, co Lukáš Krenželok zaznamenal hattrick, připsali si už čtvrtou porážku v řadě a jejich náskok na druhý Zlín se smrskl na sedm bodů. Ceněný střelecký počin slávistického forvarda napodobil vítkovický Lukáš Klimek, ale ani jeho tři trefy nepomohly mužstvu v souboji se Zlínem byť jen k bodu. Nováček z Chomutova přestřílel mistra z Pardubic a na poslední příčce ztrácí znovu už jen bod na Liberec, který si z ledu pražské Sparty odvezl potupnou prohru 1:8.

Vítkovice to na Zlín umějí, z předchozích tří měřeních sil v této sezóně vyšli jejich hráči pokaždé jako vítězové. I tentokrát zásluhou Klimkovy střelecké pohotovosti hosté dvakrát vedli, ale Berani během půl minuty v přesilovkách skóre otočili. Třetím zásahem Klimek ještě snížil na 3:4 a vykřesal pro svůj tým jiskru naděje, tu ale uhasil při hře Vítkovic bez brankáře Petr Čajánek. Zlínští vyhráli doma devátý z deseti posledních zápasů, a to ještě Leška a Honejsek neproměnili v průběhu utkání trestné střílení.

Prvním hattrickem v extraligové kariéře se blýskl i slávista Krenželok, po jednom gólu vstřelil v Plzni v každé třetině. Přihrával mu zkušený Jan Alinč a slávisté v souboji o první šestku urvali tři body na ledě lídra v kole, které jinak zcela patřilo domácím celkům. Červenobílí si z posledních deseti utkání připsali již osmé vítězství a znovu v tabulce přeskočili Kladno, které se na čtvrtou příčku vyšplhalo po čtvrteční výhře 2:1 v předehrávce nad Brnem.

Schwarz na Spartě nedochytal

K nezastavení je také další pražský celek - Sparta. V novém roce ještě nepoznal hořkost prohry, naopak, svoji vítěznou sérii natáhl po demolici Liberce 8:1 už na šest zápasů. Do branky Severočechů se v pátek postavil Marek Schwarz,  jenž byl do Liberce vyměněn před týdnem za Marka Pince, ale někdejší spoluhráči ho vůbec nešetřili, takže po sedmém inkasovaném gólu raději přenechal své místo Tomáši Vošvrdovi. Holešovickým to proti Liberci vůbec jde: porazili ho v šesti vzájemných duelech v řadě.

Poslední Chomutov si vyšlápl na úřadující šampióny z Pardubic, utnul sérii čtyř zápasů bez bodového zisku a oplatil soupeři prohru 0:5 z posledního měření sil. Vítězný gól vstřelil v 52. minutě utkání Štěpán Hřebejk poté, co hosté dokázali dohnat dvoubrankové manko. Východočeši venku prohráli pátý ze šesti posledních zápasů.

Jihočeši se dočkali

Dlouhých sedm utkání čekaly České Budějovice na tříbodový zisk, až v tom osmém to vyšlo. Litvínov ale neprodal na jihu Čech svoji kůži lacino. Vítěznou trefu si připsal obránce František Ptáček, veterán s více než tisícovkou startů v extralize na kontě, a výsledek na 3:1 pečetil až v poslední minutě při hře hostí bez brankáře Lukáš Květoň.

Karlovy Vary posílené středeční výhrou 3:1 ve Vítkovicích chtěly v nedalekém Třinci navázat na úspěšnou minisérii (ze čtyř utkání tři vyhrály). Zásluhou Skladaného a Pohla také dokázaly dohnat dvougólový náskok Ocelářů, ale Třinec na vlastním ledě body nerozdává, doma je vůbec nejúspěšnějším týmem v soutěži. Polanský třetí trefou rozhodl o jeho výhře 3:2 a potvrdil, že se Třineckým proti soupeři z lázeňského města dlouhodobě daří: ve vzájemných zápasech se radovali podesáté v řadě.

Hokejová Tipsport extraliga, 41. kolo:
Třinec - Karlovy Vary 3:2
Branky: 7. Peterek, 14. Rákos, 25. Polanský - 16. Skladaný, 17. Pohl
Č. Budějovice - Litvínov 3:1
Branky: 8. Šimánek, 48. Ptáček, 60. L. Květoň - 36. Majdan
Chomutov - Pardubice 4:3
Branky: 34. a 52. Hřebejk, 14. D. Hruška, 22. Kraft - 26. Tybor, 37. Endál, 49. Semorád
Zlín - Vítkovice 5:3
Branky: 19. a 24. Tesařík, 25. Balaštík, 39. Honejsek, 60. Čajánek - 5., 20. a 53. Klimek
Plzeň - Slavia 2:4
Branky: 24. Gulaš, 60. Vlasák - 2., 29. a 54. Krenželok, 60. Skokan
Sparta - Liberec 8:1
Branky: 8. a 50.Ton, 33. a 51. Tenkrát, 15. Gřegořek, 30. Sičák, 45. Hovorka, 59. J. Hlinka - 20. Jonák

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.