Pardubice prodloužily smutnou sérii Litvínova

PARDUBICE

Litvínov i přes nebojácný výkon pokračuje v černé sérii bez vítězství, ve vyrovnaném zápase s Pardubicemi o vítězi rozhodla lepší střelecká produktivita. Chemici od první minuty hýřili útočnou aktivitou, dorážka Trávníčka ani blafák Martince ale otevření skóre nepřinesly.

Domácí se do tempa dostávali o poznání pomaleji, přesto je Hejduk po první přestávce po vyhraném vhazování dostal do vedení. O minutu později ale po Gombárově akci srovnal Čaloun.

Východočechům se podařilo po dělovce Novotného a dorážce Blažka soupeři utéct na rozdíl dvou branek, ale po litvínovském obléhání gólmana Lašáka snížil Hübl.

Utkání v závěrečné třetině gradovalo, gólman Fiala chytil nájezd P. Sýkory, ale po samostatné akci Hemského a střele pod horní tyč byl bezmocný. Pak už Pardubice pozornou obranou eliminovaly střeleckou snahu hostí.

Jiří Šejba, asistent trenéra Pardubic: "Po získání vedení jsme hráli až příliš lehkovážně. Klid do našich řad vrátil až rozhodující gól Hemského."

Vladimír Jeřábek, trenér Litvínova: "Podali jsme výborný výkon proti silnému soupeři. O vítězství rozhodly sporné góly v brankovišti."

Pardubice - Litvínov 4:2 (0:0, 3:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Hejduk (Bulis, Mikeska), 26. A. Novotný (Hejduk, Bulis), 31. Blažek (Dopita), 46. Hemský - 22. Čaloun (Gombár), 37. V. Hübl (Buzek, Čaloun). Rozhodčí: Homola - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 8823.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Havíř, M. Rozsíval, Mudroch, Vyhlídal, Pácal - P. Sýkora, Dopita, Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - Hemský, Divíšek, Pištek - Kolář, Koukal, Rolínek. Trenéři: Martinec a Šejba.
Litvínov: Fiala - Šlégr, Buzek, Škoula, Ťupa, Kroupa, Skuhrovec - Čaloun, Reichel (21. Kubinčák), Gombár - Zálešák, P. Martinec, Balász - Trávníček, V Hübl, Prorok. Trenéři: Jeřábek a Rosol.