Favorit se prosadil až po polovině zápasu

Domácí zvítězili vysoko, ale situaci neměli jednoduchou. Hosté se snažili o důsledné bránění, ale často byl jejich posledním zachráncem brankář Masalskis.

Povedlo se jim několik rychlých protiútoků a jejich naději vykřesal půl minuty před první sirénou Kaděra, který si udělal slalom z plzeňských obránců a snížil. Převaha favorita pokračovala i ve druhé části, ale hra na efektní zakončení útočných akcí plzeňskému celku nevycházela. Nevyužil ani téměř minutové převahy o dva hráče. Pak přišly plzeňské chvíle, kdy se nejprve trefil Matějovský a pak po nejhezčí akci utkání Martin Straka. V závěru utkání převažovaly osobní souboje a střety, ale tentýž střelec, nejlepší hráč na ledě, ještě stačil uzavřít skóre duelu.

Ivan Vlček, trenér Plzně: "Snížení hostů na 2:1 v závěru první třetiny nám utkání zkomplikovalo. Pak už jsme situaci nepodcenili."

Kamil Konečný, trenér Jihlavy: "Výsledek je pro nás ještě přijatelný. Propadli jsme především po taktické stránce."

Plzeň - Jihlava 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Adamský (Kudrna), 13. Marshall (Martin Straka), 35. Matějovský (Adamský), 36. Martin Straka (Duda), 51. D. Moravec (Cartelli), 60. Martin Straka (Duda) - 20. Kaděra (L. Říha), 41. Klimt (Hlouch, Zajac). Rozhodčí: Nečas - Bláha, Kareš. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 5897.
Plzeň: Pejchar - Marshall, Trnka, Cartelli, Jindřich, L. Procházka, Výtisk - Duda, Martin Straka, Andrašovský - D. Moravec, Michal Straka, D. Pospíšil - Adamský, Kudrna, Matějovský. Trenéři: Neubauer a Vlček.
Jihlava: Masalskis - Zajac, Ficenc, Devečka, Malena, Dobrovolný, Punčochář - Vostřák, Hlouch, Klimt - A. Padělek, Vala, P. Altrichter - Jeslínek, Bakus, Čachotský - Kaděra, L. Říha, Rytnauer - od 50. navíc Dolana, Marián Havel. Trenéři: Farda a Konečný.