Vítkovice odstartovaly semifinále výhrou ve Zlíně

Neúspěšně zahájil semifinálovou sérii vítěz dlouhodobé části extraligy Hamé Zlín. Na domácím ledě mistr prohrál s Vítkovicemi 2:3, když o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich vstřelil rozhodující gól útočník Zbyněk Irgl. Série pokračuje druhým duelem v pondělí.

Brankář Vítkovic Marek Pinc podržel své spoluhráče v prvním semifinále hokejové extraligy.

Vítkovice stále postrádaly svého nejproduktivnějšího hráče v play-off Vladimíra Vůjtka, naopak do hry se zapojil Roman Šimíček. Zlín zranění svých dvou elitních centrů Lešky a Bonka vyřešil přesuny v sestavě.

Kdo postoupí do finále?
Hlasujte v anketě na konci článku!

Po pouhých 16 sekundách pronikl podél mantinelu Čajánek a tutovku Veselého musel skvělým zákrokem zlikvidovat Pinc. Po buly ale Barinka tečoval nahození Romana Hamrlíka a domácí šli po necelé půlminutě do vedení.

Za Vítkovice odpověděl tvrdým zákrokem kapitán Pavel Kubina, který čistě sestřelil obránce Galvase. Šance se střídaly před oběma brankami, do vyloženějších pozic se ale ani jeden celek nedostával. Zlín měl převahu, zejména útok Barinky s Martiny Eratem a Čechem si dobrým pohybem vytvářel tlak.

Vítkovice srovnaly v 16. minutě z nenápadné akce. Hudec nahodil směrem k Jiřímu Burgerovi, kanonýr hostů si těžkou přihrávku zpracoval a bekhendem srovnal. Zlín mohl poslat opět do vedení Čajánek, ani opakovaným pokusem na Pince nevyzrál.

Veselý trestal vyloučení

Po změně stran uvolnil Záhorovský Mokrejše, který z kruhu jen trefil hruď brankáře Vítkovic. Ve 28. minutě faulovali hosté a vítkovického hráče vrátil z trestné lavice po 25 sekundách pohotově Veselý. K tomu se dostalo odražené nahození Martina Hamrlíka.

Do třetího dějství vstoupili aktivněji domácí, Pinc své spoluhráče podržel při šanci Barinky. Hosté přitvrdili hru, čímž chtěli na Zlín vytvořit tlak. Atmosféra na ledě zhoustla, bojovnosti ještě přibylo.

Vítkovice tlačily, Štefanka ani Šimíček své příležitosti nevyužili. Vítkovice zkusily v 58. minutě hru bez brankáře a snahu o vyrovnání korunoval trefou půl minuty před vypršením 60. minuty kapitán Kubina.

V prodloužení mohl rozhodnout Erat, Pinc se štěstím chytil. Hrálo se v rychlém tempu, na hráčích vůbec nebyla cítit únava z namáhavých 60 předchozích minut. Branka ale nepadla a poprvé v letošních vyřazovacích bojích došlo na samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté, rozhodující gól vstřelil Irgl.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Bylo to oboustranně vyrovnané utkání, ve kterém se přiklonilo štěstí k soupeři. Doufáme, že příště se usměje na nás. Rozhodla asi vyrovnávací branka na 2:2 těsně před koncem, samostatné nájezdy už jsou hop nebo trop. Teď musíme vyhrát druhý domácí zápas."

Miloš Holaň (Vítkovice): "Byl to parádní zápas, i když nám nevyšel vstup do něj a první třetina, kdy měl Zlín hodně šancí. Pak jsme ale vyrovnali hru. Neprosadili jsme se v přesilovkách, jak jsme chtěli, ale takové už je play off. Nakonec jsme odcházeli šťastnější."

Hamé Zlín - Vítkovice 2:3 po s.n. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Barinka (R. Hamrlík, M. Čech), 28. Veselý (M. Hamrlík, Balaštík) - 16. Burger (Hudec, I. Padělek), 60. Kubina (R. Procházka, Hubáček), rozhodující nájezd Irgl. Rozhodčí: Šindler, Rejthar - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 6800 (vyprodáno). Stav série: 0:1.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Zubíček, Vosátko, Galvas - Balaštík, Čajánek, Veselý - Barinka, M. Čech, M. Erat - Mokrejš, Kristek, Záhorovský - Okál, Jenáček, Kováčik. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Vítkovice: Pinc - Kubina, Philipp, Seman, Malík, Hudec Černošek - M. Tomášek, J. Štefanka, Varaďa - Irgl, Šimíček, Hubáček - I. Padělek, Burger, Turek - Peterek, R. Procházka, Krenželok. Trenéři: Vůjtek st. a Holaň.