Pardubice zaskočily Zlín a ujaly se vedení

ZLÍN

Hokejisté Pardubic uspěli v prvním utkání finále play-off na ledě Zlína a po vítězství 4:2 se ujali vedení v sérii 1:0. Domácí sice zaskočili soupeře hned v první minutě, Východočeši ale otočili vývoj utkání ještě v první části třemi brankami. Druhý finálový zápas je na programu ve středu opět na zlínském stadiónu Luďka Čajky v 17 hodin.

Čtyřiatřicet sekund odpočítala časomíra z úvodního finálového duelu a zlínský stadión poprvé vybuchl nadšením. Pardubický Jiří Dopita přišel při souboji u hrazení o puk, volného kotouče se ujal Erat a propálil Lašáka.

Domácí ale v divokém úvodu vedení dlouho neudrželi. Hosté z Pardubic dostali ve druhé minutě možnost snížit při vyloučení Kováčika a Dopita v závěru přesilovky odčinil svou chybu, která předcházela úvodní brance. Zkušený forvard našel zpoza branky ideálně Čáslavu, na jehož střelu byl Murín krátký.

Zlín hnaný vyprodaným stadiónem byl i po vyrovnávacím gólu aktivnější a Lašák si nemohl stěžovat na nedostatek práce. V deváté minutě se ale podařilo ujet po pravé straně Michalu Rozsívalovi a Murín se za přesnou střelou k tyči jen ohlédl.

Hosté mohli obrátku potvrdit po průniku Průchy mezi dvěma obránci, Hemského dorážka ale skončila v lapačce zlínského brankáře. Spolupráce pardubických mladíků přinesla ovoce až v 17. minutě, kdy Průcha zachytil na modré čáře zlínskou rozehrávku, šikovně přihrál volnému Hemskému, jenž se zblízka prosadil proti Murínovi.

Murín přepustil místo Altrichterovi

Dvoubranková ztráta velela Zlínu vrhnout se hned v úvodu druhé části do útoku, Veselého střela z otočky, ani rána Balaštíka přes klubko hráčů ale cestu do sítě nenašly a nástup domácích navíc zbrzdilo vyloučení Erata.

Zlínská obranná hráz sice v oslabení hráče Pardubic nepustila do vážnější šance, záhy po vyrovnání počtu hráčů na ledě ale zablokoval prostor před Murínem Bulis, Hemský bez potíží projel celým pásmem a v klidu zakončil do odkryté části zlínské branky. Ve svatyni domácích poté došlo k výměně, Murín vůbec poprvé v play-off přepustil své místo Altrichterovi.

Ke korekci skóre mohly Zlínu pomoci po polovině utkání dvě přesilovky, Lašák ale neinkasoval.K brance nevedla ale ani snaha hostů při oslabení na druhé straně, ačkoliv měl gól na holi Hejduk.

Průběh závěrečné třetiny nasvědčoval tomu, že oba celky už myslí na středeční pokračování finálové série. V 55. minutě ale ujel Blaťák, povedeným blafákem snížil na rozdíl dvou branek a najednou bylo opět o co hrát. Ke kontaktnímu gólu ale domácím nepomohla ani hra bez brankáře.

Hamé Zlín - Moeller Pardubice 2:4 (1:3, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. M. Erat (Balaštík), 55. Blaťák (M. Čech) - 3. Čáslava (Blažek), 9. M. Rozsíval (Hemský), 17. Hemský (Průcha), 28. Hemský (Divíšek). Rozhodčí: Rejthar, Šindler - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 6173. Stav série: 0:1.
Zlín: Murín (28. M. Altrichter) - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Zubíček, Vosátko, Galvas - Okál, Čajánek, Veselý - Balaštík, Mokrejš, M. Erat - Barinka, Kristek, Kováčik - Jenáček, M. Čech, Záhorovský. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Novotný, Havíř, M. Rozsíval, Linhart, Mudroch - P. Sýkora, Dopita, Blažek - Hejduk, Divíšek, Bulis - Hemský, Koukal, Průcha - Tvrdík, Rolínek, Korhoň. Trenéři: V. Martinec a Šejba.