Tipsport extraliga

Sparta porazila Zlín a je zpátky ve hře

18. března 2006 20:28 - PRAHA

Hokejisté Sparty třetí zápas čtvrtfinále play-off se Zlínem zvládli a po těsné výhře 4:3 snížili stav série na 1:2. V sobotu rozhodl o vítězství domácích Pražanů až v 56. minutě Marek Černošek, jehož branka byla jedinou trefou večera při plném počtu hráčů na ledě. Rekordní návštěva letošního play-off 10 825 diváků předtím viděla všech šest gólů v přesilovkách.

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Snaha Sparty o smazání manka po dvou těsných prohrách ve Zlíně byla od začátku evidentní. Pražané začali náporem, ale Ton a Hanzlík z něho vedení nevytěžili. Oba týmy nabízely bezmála jedenácti tisíci diváků v T-Mobile Areně říznou bitvu okořeněnou tvrdými střety i rychlými akcemi. Góly přinesly jen přesilové hry. Hned v první z nich v sedmé minutě při Rachůnkově trestu Hlinkův pokus úspěšně sklepl do zlínské branky sparťanský kapitán Chabada.

Zlín měl při Hanzlíkově vyloučení také velkou šanci, ale Bříza ji Vosátkovi kryl a z úniku dvou na jednou Hlinka zamířil do tyče. Ve 14. minutě většina diváků v zaplněné hale jásala podruhé, když v početní převaze obránce Vykoukal překonal blafákem do bekhendu už ležícího Murína. Za necelé dvě minuty se dočkali i hosté, když první část z Langhammrova trestu na dvě plus dvě minuty za vysokou hůl zužitkoval bek Blaťák.

Utkání Sparta - Zlín jsme přinesli v on-line reportáži.

Úvodní desetiminutovka druhé části nabídla domácím dvě přesilové hry, ale Zlín se ubránil. Hráči Hamé si vedli při Sivkově trestu lépe a za devatenáct sekund výhody osamocený Benda u pravé tyče Břízovy klece dorazil Leškovu ideální křížnou nabídku. Sparta potom hrála ve výhodě jednoho hráče v poli třikrát za sebou, Murín sice dlouho odolával, ale v 38. minutě Ton opět získal domácím vedení. Nejlepší střelec základní části překonal ležícího Murína a zaznamenal svou první trefu v sérii.

V závěru druhé třetiny putoval na trestnou lavici Sivek a vzápětí i po neproměněné šanci v oslabení Chabada. Zlínu zbývalo do pauzy deset vteřin, Břízu sice překonal, ale až po vypršení této doby. Sudím to potvrdil i videorozhodčí. Ani v úvodu závěrečného dějství svěřenci více než minutovou přesilovku pět na tři nevyužili. Od 47. minuty si Medvědi díky vyloučením Sivka a Tabačka tuto převahu zopakovali a už po návratu prvního potrestaného beka Hamrlík přesnou ránou vyrovnal.

Dvojnásobné přesilovky se na 78 sekund dočkala i Sparta, ale na modré čáře již bez odstoupivšího Vykoukala neuspěla. Necelých osmi minut před koncem se bránila Sparta ve čtyřech, ale v oslabení zahrozil Štrba. V 56. minutě rozhodl obránce Černošek, jehož pokus od modré čáry zapadl do zlínské branky. Sparta dohrávala zápas v početní převaze a výhru si pohlídala.

Sparta Praha - Hamé Zlín 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Chabada (J. Hlinka), 14. Vykoukal (Tabaček), 38. Ton (Ptáček), 56. Černošek (Marek) - 15. Blaťák (Benda, Gardoň), 31. Benda (Leška, Gardoň), 48. Hamrlík (Leška, Blaťák). Rozhodčí: Mikula, Smeták - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 12:12. Využití: 3:3. Diváci: 10.825.
Sparta Praha: Bříza - Ptáček, Toman, Vykoukal, Jan Hanzlík, Tabaček, Černošek, Stehlík - Ton, Marek, Štrba - O. Kratěna, J. Hlinka, Chabada - Sivek, J. Straka, Netík - Špaňhel, Kašpařík, Langhammer. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Vosátko, Galvas, Nosek, Zubíček - Barinka, Leška, Mokrejš - Okál, Král, Rachůnek - Kristek, Benda, M. Čech - Melenovský, Gardoň, Záhorovský. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Stav série: 1:2