Omsk vyhrál v Novokuzněcku, Jágr přispěl gólem

Hokejisté Omsku vyhráli zápas Kontinentální ligy (KHL) na ledě Novokuzněcka 3:2 a pokračují v úspěšném tripu na stadionech soupeřů. V neděli uspěli v Novosibirsku, dále je čekají dva zápasy v Chabarovsku. Na výhře nad Novokuzněckem se brankou podílel Jaromír Jágr, přihrával mu krajan Jakub Klepiš.

Jaromír Jágr (druhý zprava) v dresu Omsku

Omsk udeřil v Novokuzněcku už po osmatřiceti vteřinách, kdy Jágr překonal domácího brankáře Sokolova po přihrávce od Klepiše. V jedenácté minutě přidal za hosty další branku Kurjanov a v závěru druhé třetiny upravil už na 3:0 Čerepanov. Omsk vedl po odvolání hlavního kouče Gersonského opět prozatímní kouč Nikitin, kanadský kouč Wayne Fleming by měl na Sibiř teprve dorazit.

V dalším zápase porazila dosud vedoucí Ufa na domácím ledě Kazaň 4:2. Na dvě z branek přihrávali čeští hráči Miroslav Blaťák a Michal Mikeska.

Kontinentální hokejová liga:
Chabarovsk - Voskresensk 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Branky: 22. a 57. S. Sevostjanov, 32. O. Bělov, 35. Šulakov, - 16. Koževnikov, 53. Gorďjuk.
Novokuzněck - Omsk 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Branky: 56. N. Semin, 59. Dudarev - 1. Jágr (Klepiš), 11. Kurjanov, 36. Čerepanov.
Novosibirsk - Barys Astana 2:4 (0:1, 1:2,
Branky: 36. a 41. Tjurin - 7. a 28. Dahlman (na první Klouček), 40. Mezei, 43. Fadějev.
Ufa - Kazaň 4:2 (3:0, 1:0, 0:2)
Branky: 2. Perežogin, 12. Taratuchin, 18. Medveděv (Blaťák), 26. Antipov (Mikeska) - 52. Buravčikov, 54. I. Nikulin.
Čeljabinsk - Toljatti 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)
Branky: 17. Zavaruchin, 39. Kvaša - 1. a 15. Panov, 23. a 51. Černikov, 53. Bodrov, 58. Ketov.