Marek s Pilařem pomohli góly k vítěznému obratu Magnitogorsku

MOSKVA

Hokejisté Magnitogorsku v neděli vyhráli v Kontinentální lize zápas proti nejlepšímu týmu soutěže Atlantu Mytišči, ačkoli ještě těsně před polovinou třetí třetiny prohrávali o tři branky. Na vítězství 6:5 po samostatných nájezdech se výrazně podílel nejproduktivnější hráč soutěže Jan Marek, jenž dvakrát skóroval. Jednou se trefil také obránce Karel Pilař.

Jan Marek oslavuje gól proti Atlantu

Atlant na ledě Magnitogorsku vedl 3:0, 4:1 a 5:2, nicméně ani takový vývoj mu nestačil na zisk víc než jednoho bodu. V 50. minutě nejprve Marek z trestného střílení svým druhým gólem v zápase zaznamenal třetí trefu domácích a o minutu později snížil na rozdíl jedné branky Pilař. O mistrovi světa z roku 2001 přitom ruská média minulý týden psala, že v klubu končí. Pár dní nato se však ukázalo, že byl pouze zraněný.

Střeleckou čtyřminutovku Metallurgu zakončil v 53. minutě Platonov, jenž vyrovnal na 5:5 a poslal zápas do prodloužení a následných nájezdů. V nich přispěl k zisku bodu navíc pro Magnitogorsk opět český reprezentant Marek, jenž proměnil i druhou penaltu v zápase. Bývalý sparťanský útočník skóroval už v šestém duelu za sebou - na kontě má nyní z 19 utkání 18 gólů a 11 asistencí a je i nejlepším střelcem soutěže.

Brendl jen mírnil těžkou porážku Novgorodu v Ufě

Český rukopis byl patrný také v Ufě, kde tamní Salavat Julajev přivítal Torpedo Nižnij Novgorod. Domácí zápas zcela ovládli a i díky asistencím českých legionářů Leoše Čermáka a Miroslava Blaťáka nasázeli soupeři sedm branek. Jediný gól hostů zařídil další Čech v Kontinentální lize Pavel brendl.

Magnitogorsk - Atlant Mytišči 6:5 po sam. nájezdech (0:1, 1:3, 4:1 - 0:0)
Branky: 35. Mirnov, 43. a 50. Marek, 51. Pilař, 53. Platonov, rozhodující nájezd Kajgorodov - 13. Bykov, 22. Semjonov, 25. Mozjakin, 36. Bumagin, 47. Gluchov.
Ufa - Nižnij Novgorod 7:1 (3:0, 1:1, 3:0)
Branky: 5. a 58. Perežogin, 13. Antipov, 17. Polozov, 26. Grigorenko, 44. K. Kolcov (Čermák), 51. Medvěděv (Blaťák) - 35. Brendl.
Neftěchimik Nižněkamsk - Viťjaz Čechov 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 19. Ivanov, 39. Lapenkov, 56. Makarov - 12. Bojčenko, 47. Radulov.
Lada Toljatti - CSKA Moskva 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 25. Krysanov - 11. Kornějev, 30. But, 54. Paršin.