Jaroslavl je po výhře v Magnitogorsku krok od finále

MAGNITOGORSK

Hokejisté Jaroslavle vyhráli i druhý zápas na ledě Magnitogorsku a v semifinále Kontinentální ligy vedou už 3:1. Díky úternímu jasnému vítězství 4:0 dělí třetí nejlepší tým základní části od postupu už pouze jeden krok, který může Lokomotiv udělat ve čtvrtek před vlastním publikem.

Alexej Jašin (uprostřed) se spoluhráči z Jaroslavle

Hosté rozhodli zápas v první a druhé třetině. Skóre otevřel v sedmé minutě Višněvskij, u jehož vítězné branky asistoval Zbyněk Irgl. Další góly pak přidali Jašin, Ruděnko a Tkačenko. Metallurgu nepomohla ani výměna brankáře, i když někdejšího českobudějovického gólmana Andreje Mezina v závěrečných dvaceti minutách už nikdo nepřekonal.

Čeští hokejisté tentokrát neskórovali, zato byli vidět při rvačce v samém závěru. Magnitogorsk nedal gól ani ve dvojnásobné přesilovce, kterou hrál od času 59:16 při vyloučení Josefa Vašíčka a Sergeje Žukova. V závěru utkání se pak strhla rvačka, po níž byli vyloučen domácí Jaroslav Kudrna do konce zápasu a jeho spoluhráč Tomáš Rolinek na 2+2 minuty a deset minut.