Češi řádili v KHL, prosadili se hned v pěti zápasech

PRAHA/MOSKVA

Vydařený den zažili čeští hokejisté v úterním programu Kontinentální ligy (KHL). V pěti ze šesti zápasů se prosadil alespoň jeden z krajanů, celkem se do statistik zapsalo hned osm českých hráčů. Vyjma Josefa Straky z Čerepovce, který v zápase s Čeljabinskem jeden gól vstřelil a na další přihrál, slavili všichni ostatní výhry svých mužstev.

Pavel Brendl v dresu Nižného Novgorodu

Pavel Brendl a Jaroslav Bednář rozhodli svými góly o vítězství Nižného Novgorodu na ledě Chabarovsku v poměru 3:1. Pro Brendla to byla už třetí branka ve třetím zápase nové sezóny KHL, Bednář má na kontě o jednu trefu méně.

Chabarovsk šel v zápase do vedení po gólu Chasanšina v přesilové hře, když nechal vyloučeného Bednáře na trestné lavici jen 41 vteřin. V 48. minutě ale Alexandrov vyrovnal a o sedm minut později dostal Brendl v přesilovce hosty do vedení. Minutu před koncem ještě power play Chabarovsku potrestal střelou do prázdné branky Bednář.

Vítězství Magnitogorsku nad Atlantem Mytišči odstartoval svou brankou Jaroslav Kudrna po přihrávce Tomáše Rolinka. V Novosibirsku zase za domácí otevřel skóre Leoš Čermák po pasu Michala Mikesky a Sibir nakonec porazil Čechov 5:4 po samostatných nájezdech.

Při vítězství Petrohradu na ledě nováčka z Jekatěrinburgu 4:1 si asistenci v dresu hostí připsal Petr Čajánek. Josef Straka byl ze všech Čechů v úterý nejproduktivnější, ale ani jeho gól a přihrávka nepomohly Čerepovci k vítězství v Čeljabinsku.

Chabarovsk - Nižnij Novgorod 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Branky: 26. Chasanšin - 48. Alexandrov, 55. Brendl, 60. Bednář.
Novokuzněck - CSKA Moskva 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 17. a 32. Golovin - 24. a 48. Kuljaš, 21. Kornějev.
Novosibirsk - Viťjaz Čechov 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 3:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 4. Čermák (Mikeska), 25. Bojkov, 25. a 31. Škotov, rozhodující nájezd Anisin - 49. a 59. Klimenko, 8. Batyršin, 33. Belokoň.
Magnitogorsk - Atlant Mytišči 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 33. Kudrna (Rolinek), 56. F. Fjodorov.
Jekatěrinburg - Petrohrad 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 13. Antoněnko - 5. Giroux, 16. Sušinskij (Čajánek), 24. But, 56. Jašin.
Čeljabinsk - Čerepovec 6:4 (1:2, 1:1, 4:1)
Branky: 4. a 23. Skačkov, 42. Sazonov, 45. Popov, 13. Bojčenko, 56. Abid - 12. Sojn, 17. Šipačev (Straka), 42. Straka, 49. Lemťjugov.