Omsk znovu prohrál, proti Nižněkamsku skóroval jen v power play

PRAHA/MOSKVA

Špatný začátek hokejistů Avangardu Omsk v nové sezóně Kontinentální ligy (KHL) pokračuje. Ve čtvrtek prohrál tým s Jaromírem Jágrem a Jakubem Klepišem před vlastními fanoušky s Nižněkamskem 1:2. Jediný gól přitom domácí hráči dokázali vstřelit až půl minuty před koncem při vlastní power play.

Trenér Igor Nikitin na lavičce hokejistů Omsku

Už samotný vstup do zápasu měli hokejisté Omsku přímo tragický. Hned na začátku se nechal vyloučit Kurjanov a hosté využili přesilovou hru už po neuvěřitelných šesti vteřinách. Stačilo vyhrané buly a americký obránce Deron Quint otevřel skóre.

Na další branku se čekalo až do třetí třetiny, když ve 44. minutě zvýšil na dvoubrankový náskok Nižněkamsku Denis Archipov. Omsk neustále narážel na pečlivou obranu hostí a pozorného brankáře Tarasova překonal až při power play 28 vteřin před koncem Kurjanov a to už bylo příliš pozdě.

Prohrál i dosud nejlepší celek soutěže z Ufy. Na domácím ledě prohrál s Toljatti 1:3, když dva góly inkasoval v posledních pěti minutách. V dalším zápase porazil Magnitogorsk Čeljabinsk 4:2, jednu asistenci si v dresu vítězů připsal Tomáš Rolinek.

Nejvíce branek padlo v kazašské Astaně, kde místní Barys čtyřikrát vedl, ale hosté z Kazaně pokaždé dokázali vyrovnat. Zápas tak dospěl až k samostatným nájezdům. Domácí gólman Jeff Glass hned v úvodu dvakrát inkasoval a i když Koreškov snížil, slovenský reprezentant Jozef Stümpel ve třetí sérii nedal, takže výhru vybojovala Kazaň.

Simon rozhodl o výhře nad Dynamem

V Nižném Novgorodu si hodně slibovali od českých útočníků Pavla Brendla a Jaroslava Bednáře, jenže těm se dařilo jen v úvodu soutěže. Nyní už je v klubové hierarchii začíná převyšovat dvojice Viktor Alexandrov a Michail Varnakov. Alexandrov dnes proti Rize zaznamenal svůj čtvrtý gól v sezóně, Varnakov se blýskl rovnou hattrickem.

Nečekaného střelce mají hokejisté Viťjazu Čechov. Někdejší bitkař NHL Chris Simon totiž v KHL začal rozhodovat zápasy. Při vítězství nad Dynamem Moskva 2:1 tentokrát jeden gól vstřelil a na další přihrál. Navíc Simon bodoval už ve třetím zápase v řadě.

Omsk - Nižněkamsk 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 60. Kurjanov - 1. Quint, 44. Archipov.
Magnitogorsk - Čeljabinsk 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 4. Čistov (Rolinek), 38. Varlamov, 38.I. Radulov, 60. Chlystov - 38. Dagenais, 50. Popov.
Ufa - Toljatti 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 9. Konstantin Kolcov - 7. Šemelin, 55. Panov, 58. Golubcov.
Astana - Kazaň 4:5 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 3. Nemirovsky, 9. A. Koreškov, 29. Glazačev, 44. Stümpel (Klouček) - 36. a rozh. nájezd Morozov, 6. Pesonen, 22. Těreščenko, 50. Zaripov.
Viťjaz Čechov - Dynamo Moskva 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 36. Simon, 56. Belokoň - 24. D. Markov.
Nižnyj Novgorod - Dynamo Riga 7:2 (1:2, 3:0, 3:0)
Branky: 8., 35., a 49. Varnakov, 22. Mamašev, 30. Alexandrov, 51. Potapov, 57. Šachrajčuk - 18. Marcel Hossa, 19. Darzinš
CSKA Moskva - Dynamo Minsk 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)
Branky: 4. Paršin, 16. Suglobov, 20. Ščastlivyj, 29. Kuljaš - 2. Meleško, 5. Šafarenko, 60. Ritchie.
Spartak Moskva - Jaroslavl 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 20. Buturlin, 30. Ljudyčin, 32. Baranka, 60. Obšut - 14. Čurilov.