Kontinentální liga

28. ledna 2010 14:05 - PRAHA/MOSKVA

Tenhle člověk to asi opravdu nemá v hlavě v pořádku. Kanadský hokejista Darcy Verot se nedávno "proslavil" zákeřnou ranou pěstí do obličeje Jaromíra Jágra a nyní znovu ukázal, že nejraději na ledě používá jen samotné ruce bez hokejky. A to ještě hodně zbabělým způsobem. Tentokrát bez jakéhokoliv varování udeřil do obličeje hvězdu CSKA Moskva Nikitu Filatova.

Ve středečním zápase Kontinentální ligy (KHL) měli domácí hokejisté CSKA Moskva nad nejhorším týmem soutěže z Viťjazu Čechov dvoubrankový náskok, když ve 32. minutě zvyšoval Paršin už na 4:1. Bylo jasné, že CSKA dovede zápas do vítězného konce, "bijci" z Čechova totiž jakoukoliv hokejovou krásu postrádají.

Jenže v hostech se už zřejmě nashromáždil vztek z nepříznivého vývoje utkání, ve kterém na o třídu kvalitnějšího soupeře nemohli stačit. Ihned po buly hostující Verot udeřil před sebou jedoucího Filatova hokejkou zezadu, ale to mu zřejmě nestačilo, a tak se k němu přiblížil blíže a vymrštil svou pravou ruku přímo do jeho obličeje.

Hokejový útočník CSKA Moskva Nikita FilatovHokejový útočník CSKA Moskva Nikita Filatovfoto: www.khl.ru

Nikita Filatov, jenž byl největší hvězdou ruské reprezentace na nedávném MS juniorů, se skácel k ledu držíce se s bolestivou grimasou za nos a vzápětí zamířil k ošetření na střídačku. Verot vyfasoval trest do konce utkání a přidal si další zářez do své žalostné bilance. V letošní sezóně už nasbíral neuvěřitelných 345 trestných minut, druhý nejtrestanější hráč KHL Skačkov má o více než 200 minut méně.