Rubriky:

Kontinentální liga

Říha: Byl bych hrdý, kdybych mohl trénovat českou reprezentaci

15. března 2010 11:05 - MOSKVA

Trenér Miloš Říha se s moskevským Spartakem postaral o jedno z největší překvapení dosavadního průběhu play off Kontinentální ligy. Jeho svěřenci v osmifinále soutěže vyřadili v městském derby Dynamo a Říha teď věří, že se jim podaří vylepšit loňskou bilanci.

 

www.khl.ru

Před rokem ve čtvrtfinále nestačili na Jaroslavl. Český kouč zároveň naznačil, že by v případě zájmu rád převzal českou reprezentaci.

Jeho jméno figuruje na seznamu možných nástupců Vladimíra Růžičky, Říhu již kontaktoval i šéf svazu Tomáš Král. "Jméno jsem si tu už vybudoval a konečně to vědí i ti lidé, kteří o tom rozhodují," řekl Říha

Minulý týden sice prodloužil kontrakt se Spartakem, ale jak upozornil, ve smlouvě je i klauzule umožňující jej uvolnit pro potřeby reprezentace. "Byl bych hrdý, kdybych tu práci mohl dělat," zdůraznil Říha. "Ale to představitelé našeho hokeje teď budou přemýšlet, zda trenér kromě klubu může trénovat i reprezentaci, anebo vezmou trenéra, který je bez práce," podotkl.

Vedení Spartaku by mu s uvolňováním na reprezentační akce podle všeho nedělalo problémy, podle mluvčího by moskevský klub souhlasil. A to v případě, že by Říhovy povinnosti u reprezentace nekolidovaly s povinnostmi v klubu.

O tom, zda dostane šanci převzít národní tým, ale Říha momentálně nepřemýšlí. Dobře si uvědomuje, že Král osloví i další kandidáty a o všem nakonec bude rozhodovat svazový výkonný výbor. "Teď vůbec nemá smysl spekulovat. To by ani nebylo dobré," uvedl Říha.

Dal by přednost vlasti 

O Říhovi se spekulovalo i jako o možném nástupci Jána Filce, který momentálně vede slovenskou reprezentaci. Na rozdíl od českého svazu se však Slováci dosud oficiálně neozvali. Pokud by se tak stalo a sešly by se dvě nabídky, Říha by dal přednost vlasti. "Na Slovensku mám velmi dobré přátele, ale jsem Čech, a tak je v prvé řadě důležitý český hokej," řekl.

Momentálně si ale Říha plně užívá vítězné pocity ve Spartaku a v KHL. "Ten pocit jsem zažil už loni, ale letos je to ještě lepší," řekl Říha, jehož mužstvo vyřadilo Dynamo 3:1 na zápasy. Z postupu se radovalo v domácím prostředí v neděli, o den dříve přitom s rivalem doma prohrálo.

Důležité podle Říhy bylo, že jeho svěřenci hráli na sto procent a disciplinovaně. "Byly chvíle, kdy nás Dynamo začalo provokovat. Ale pro další vývoj zápasu bylo nesmírně důležité, že jsme se tomu nepoddali," uvedl po nedělním utkání.

Spartak by se podle Říhy mohl postarat i o "nějaké další překvapení", pokud bojovnost týmu vydrží. Za cíl si nyní klade v play off přejít přes další kolo, tedy postoupit do semifinále. Ve čtvrtfinále se stejně jako před rokem utká s Jaroslavlí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..