Rubriky:

Kontinentální liga

Hradec Králové podal přihlášku do KHL, teď bude čekat

1. dubna 2010 15:46 - PRAHA/MOSKVA

Vedení nového hokejového klubu Lev Hradec Králové oficiálně podalo přihlášku do příštího ročníku Kontinentální ligy (KHL). Východočeši tak splnili požadavky představitelů soutěže a budou čekat na vyjádření výkonného výboru KHL. Termín, kdy bude zveřejněno, zda se KHL pro sezonu 2010/11 rozšíří a případně o které kluby, není znám.

"Při přípravě všech podkladů jsme postupovali podle pravidel a instrukcí vedení KHL. Jsme přesvědčeni, že účast českého klubu v tak renomované soutěži může být přínosem a prestižní záležitostí pro český hokej," uvedl mluvčí klubu Zdeněk Šesták v tiskové zprávě.

Klub absolvoval v polovině března inspekční kontrolu zástupců KHL, která navštívila město, prohlédla si letiště, hotely v regionu i arénu, ve které by se mělo hrát.

Viceprezident KHL Vladimir Šalajev následně prohlásil, že nevidí žádnou závažnou překážku, proč by se v Hradci Králové nemohla KHL hrát. V ruském tisku se však o několik dní později nechal slyšet, že jej nepřesvědčily finanční záruky klubu. Na start v KHL je údajně potřeba zajistit rozpočet ve výši deset až patnáct milionů eur.

Lev odeslal přihlášku bez písemného souhlasu Českého svazu ledního hokeje, jehož je od 9. března členem. "Kompletní materiály, které jsme požadovali, jsme od zástupců Hradce Králové dostali až koncem března a nestihli jsme se vyjádřit," řekl generální sekretář Martin Urban.

Vedení svazu čeká na stanovisko Asociace profesionálních klubů ledního hokeje a marketingového partnera extraligy, zda budou souhlasit se začleněním českého klubu do jiné soutěže. "Je to tak zásadní rozhodnutí, že by jej možná měla udělat konference svazu," podotkl Urban.

V tom případě by Východočeši museli čekat na stanovisko svazu až do 26. června. Výkonný výbor ČSLH, který se bude touto otázkou také zabývat, se sejde o dva měsíce dříve.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..