Rubriky:

Kontinentální liga

Vedení KHL si od Hradce Králové vyžádalo další podklady

30. dubna 2010 14:59 - PRAHA

Nejdříve v polovině května podle všeho rozhodne vedení Kontinentální hokejové ligy o tom, zda se v příštím ročníku soutěže představí i český klub Lev Hradec Králové nebo další nové celky. Zástupci východočeského klubu v minulých dnech v Moskvě absolvovali další jednání, po kterých si představitelé soutěže vyžádali další doplňující informace a podklady.

Lev musí další zprávy předložit do 15. května. Podle původních neoficiálních zpráv přitom KHL chtěla o případném rozšíření rozhodnout do konce dubna. Je však prakticky jisté, že se tak nestane.

"Víme, že Hradec Králové nabízí odpovídající infrastrukturu, a poznali jsme, že klub má profesionální management," uvedl viceprezident KHL Vladimir Šalajev, který byl v březnu členem inspekčního týmu kontrolujícího podmínky v Hradci Králové.

Kdy o případných nových účastnících výkonný výbor KHL rozhodne, momentálně neví ani vedení českého klubu. Jisté je jen to, že nový ročník soutěže začne 11. září.

"KHL se drží přísného reglementu a pečlivě prověřuje všechny administrativní náležitosti jednotlivých klubů, které mají zájem vstoupit do soutěže," řekl tiskový mluvčí královéhradeckého klubu Zdeněk Šesták, podle nějž KHL dodatečně požádala o technické, sportovní a marketingové podklady.

O vstup do KHL se vedle Hradce Králové ucházejí ještě Jurga Chanty Mansijsk, Gazovik Ťumeň, Vetra Vilnius, Budivelnik Kyjev a Křídla sovětů Moskva. Největší šance se obecně dávají Chanty Mansijsku a Kyjevu, které mají nejlepší finanční zajištění, vstup Budivelniku do KHL navíc podporují i ukrajinští politici.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..