Dominátora potupil nováček, v Omsku úřadovali Jágr s Červenkou, zazářil Kašpar

PRAHA/MOSKVA

Po vítězství nad Spartakem vyhráli hokejisté Avangardu Omsk i druhý zápas v novém ročníku Kontinentální ligy (KHL). Tentokrát na svém ledě jasně přehráli Čerepovec 5:1, když Jaromír Jágr vstřelil dvě branky a Roman Červenka si připsal po gólu a asistenci. Zářil také Lukáš Kašpar z Astany, autor dvou branek a dvou asistencí. Dominik Hašek v dresu Spartaku spolkl hořkou porážku od nováčka soutěže z Chanty-Mansijsku, jenž jej pokořil čtyřmi góly.

Jaromír Jágr v dresu Omsku

Omsk se dostal proti Čerepovci do vedení ve třinácté minutě. Červenka si vyjel zpoza branky, jeho střela skončila na tyčce, ale dojíždějící Jágr puk pohotově doklepl do sítě. Na 2:0 poté zvýšil Averin a na konci druhé třetiny přidal Jágr svůj druhý gól, když se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou hostí. V samotném závěru utkání se gólově prosadil i střelou z pravé strany Roman Červenka.

Prozatím se nedaří české kolonii v CSKA Moskva. Po porážce se Spartakem následovala i prohra na ledě Chabarovsku 3:4 v prodloužení a hostům nepomohl ani gól a přihrávka Jana Marka. Český útočník osm minut před koncem vyrovnával na 3:3, v prodloužení ale rozhodl o výhře domácích Plechanov. Do zápasu zasáhli vedle Marka i ostatní Češi z CSKA - útočník Netík a obránci Čáslava, Pilař.

Radost v pondělí nezažil ani Dominik Hašek. Na ledě nováčka z Chanty Mansijsku měl jeho Spartak získat snadnou výhru, jenže tenhle plán vydržel sotva první třetinu. Na začátku druhé části "Dominátor" inkasoval poprvé a poté lovil ze své sítě puk ještě dvakrát, a to v rozmezí pouhých 24 vteřin. Ve třetí třetině už Spartak jen snížil a Hašek inkasoval čtvrtou branku.

První zápas v KHL má za sebou další český gólman Jakub Štěpánek, který nastoupil od začátku v brance Petrohradu na ledě kazašské Astany. Jeho krajan a rovněž poslední mistr světa v dresu domácích Lukáš Kašpar jej přivítal věru nepřívětivě - už po 46 vteřinách mu dal první gól. Ve druhé třetině navíc na další branku přihrál a přidal další trefu ze své hole. Nakonec Štěpánek inkasoval čtyřikrát.

Jedenáct branek viděli diváci v Ufě, kam zamířil Magnitogorsk. Z vítězství 6:5 po prodloužení se nakonec radovali domácí hokejisté, jimž výhru zajistil ve třetí minutě nastavení Jakub Klepiš. Hokejistům Magnitogorsku nepomohly ani čtyři branky Denise Platonova.

Omsk - Čerepovec 5:1 (1:0, 2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 13. a 37. Jágr (na první Červenka), 28. a 53. Averin, 57. Červenka - 45. Anisin.
Chabarovsk - CSKA Moskva 4:3 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 13. Piskunov, 29. Kopejkin, 30. Aksjoněnko, 61. Plechanov - 11. Mišarin, 21. Kornějev (Marek), 52. Marek.
Chanty-Mansijsk - Spartak Moskva 4:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Branky: 21. Buljanskij, 25. Chlyncev, 26. Skorochodov, 60. Tjurin - 56. Bodrov.
Novokuzněck - Dynamo Minsk 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Branky: 7. Ulmer, 38. Chasanšin - 47. a 60. Děmagin, 23. Meleško, 24. Glazačev, 46. Platt.
Novosibirsk - Dynamo Riga 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 26. Enlund, 33. Bělov, 43. Petrov - 28. a 36. Surový.
Astana - Petrohrad 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Branky: 1. a 38. Kašpar, 23. a 50. Bochenski (na obě Kašpar, na druhou Novotný) - 26. Panov, 37. Grebeškov, 60. Weinhandl.
Ufa - Magnitogorsk 6:5 po prodl. (0:1, 3:2, 2:2 -1:0)
Branky: 25. Ščastlivij, 29. Tverdovski, 34. Svitov (na obě Klepiš), 48. Antipov, 53. Radulov, 63. Klepiš - 15., 37., 46. a 49. Platonov, 27. Niskala).
Mytišči - Jaroslavl 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 37. Guskov (Rachůnek, Vašíček), 49. Koroljuk (Rachůnek).