Rolinek přihrál na dva góly, Hašek pětkrát inkasoval

PRAHA/MOSKVA

Kruté chvíle zažívá v těchto dnech chytající legenda Dominik Hašek v brance Spartaku Moskva. Jeho týmu se v Kontinentální hokejové lize (KHL) nedaří, po středeční porážce v Magnitogorsku (3:4) prohrál na ledě Ufy 1:5 a Hašek tak ve dvou zápasech inkasoval devět branek. Dařilo se naopak útočníkovi Magnitogorsku Tomáši Rolinkovi, který přihrál na dvě branky při vítězství nad Petrohradem.

Dominik Hašek inkasuje gól v brance Spartaku Moskva

Po čtyřech gólech od Magnitogorsku si Dominik Hašek ani trochu neodpočinul na ledě silné Ufy. Poprvé inkasoval už v šesté minutě, na začátku druhé třetiny jej překonal ještě Tverdovskij. Spoluhráči nechávali "Dominátora" tradičně na holičkách, ve druhé třetině lovil puk ze sítě ještě dvakrát.

Po třech minutách třetí části poslal puk směrem k pravému kruhu Thoresen a Miroslav Blaťák bez přípravy prostřelil Haška popáté. Domácí brankář Alexander Jerjomenko se už těšil na svou první nulu v této sezóně, když mu radost překazil vlastní spoluhráč. Starosta rozehrál před brankou přímo na hůl Kňazeva, který upravil na konečných 5:1.

Magnitogorsk si upevnil svou pozici nejlepšího týmu KHL výhrou nad Petrohradem. Dvě branky domácích zařídil Alexej Kajgorodov, pokaždé mu přihrával kapitán posledních mistrů světa Tomáš Rolinek. Gólově se v zápase s Jekatěrinburgem prosadil útočník Astany Lukáš Kašpar, ale jeho tým prohrál 2:3.

Takřka ztracený zápas dokázali přetavit ve vítězství hokejisté Čeljabinsku. Ti prohrávali ještě v poslední minutě zápasu s Čerepovcem 0:1, když Dmitrij Pestunov sedm vteřin před koncem vyrovnal. A pouhé dvě vteřiny před koncem prodloužení rozhodl o výhře Traktoru obránce Raymond Giroux.

Omsk nastoupil bez Jaromíra Jágra, který ve čtvrtek v Praze přebíral od českého prezidenta Medaili Za Zásluhy. Naproti tomu se do sestavy vrátil Roman Červenka, jenže na ledě Kazaně se neprosadil. I proto Omsk prohrál utkání 2:3.

Ufa - Spartak Moskva 5:1
Branky: 6. Grigorenko, 21. Tverdovskij, 36. Radulov, 38. Starosta (Klepiš), 44. Blaťák - 59. Kňazev.
Magnitogorsk - Petrohrad 4:1
Branky: 14. a 55. Kajgorodov (na obě Rolinek), 13. S. Fjodorov, 19. Chlystov - 37. Jašin.
Jekatěrinburg - Astana 3:2
Branky: 8. Lažo, 12. Nemolodyšev, 46. Rjazancev - 12. Krasnoslobodcev, 17. Kašpar.
Čeljabinsk - Čerepovec 2:1 v prodloužení
Branky: 60. Pestunov, 65. Giroux - 7. Cibák.
Kazaň - Omsk 3:2
Branky: 25. Hossa, 27. Pesonen, 34. Stěpanov - 15. Bondarev, 46. Pervušin.
Nižněkamsk - Chanty-Mansijsk 6:3
Branky: 22. a 51. Ivanov, 12. Melin, 17. Simakov, 23. Islamov, 49. Jakucenja - 40. a 59. Pepeljajev, 50. Muratov.
CSKA Moskva - Dynamo Moskva 3:1
Branky: 4. Paršin, 20. Vj. Kozlov, 58. Marek - 53. Kokarev.
Dynamo Minsk - Viťjaz Čechov 4:1
Branky: 51. a 56. M. Spiridonov, 8. Meleško, 29. Platt - 38. Panarin.