Vašíček s Rachůnkem pomohli Jaroslavli k výhře po nájezdech

MOSKVA

Čeští hokejisté Josef Vašíček a Karel Rachůnek pomohli v KHL k výhře Jaroslavle 5:4 po samostatných nájezdech v Nižním Novgorodu. Centr Vašíček zaznamenal vítězný nájezd a připsal si dvě asistence, tu první na gól kapitána Rachůnka v 5. minutě. Ten se prosadil i v rozstřelu.

Josef Vašíček oslavuje gól s fanoušky Jaroslavle

Svěřenci trenéra Vladimíra Vůjtka si tak odvezli z ledu Torpeda dva body, ovšem spíše jeden ztratili. Po první třetině totiž vedli 3:0, na začátku třetí části ještě 4:2, dovolili však domácím vrátit se do zápasu.

Tým kouče Miloše Říhy Atlant Mytišči slavil na ledě Čechova vítězství 4:1, které pečetil čtvrtým gólem Jan Bulis.

Kontinentální hokejová liga:
Novosibirsk - Ufa 0:3 (Klepiš 0+1), Čerepovec - Petrohrad 3:2 po sam. nájezdech (za domácí Němec 0+1), Nižnij Novgorod - Jaroslavl 4:5 po sam. nájezdech (za hosty Vašíček rozhodující nájezd + 2 asistence, Rachůnek 1+0), Viťaz Čechov - Atlant Mytišči 1:4 (za hosty Bulis 1+0).