Vašíček vytvořil pěti asistencemi rekord KHL

PRAHA/MOSKVA

Český hokejový útočník Josef Vašíček se během nedělního utkání s Čerepovcem zapsal do historie Kontinentální hokejové ligy (KHL). K vítězství svého týmu Lokomotiv Jaroslavl 8:2 totiž přispěl hned pěti přihrávkami svým spoluhráčům. To se za tři sezóny od vzniku KHL zatím nikomu v soutěži nepodařilo.

Hokejový útočník Josef Vašíček

Josef Vašíček přitom nikdy v KHL neposbíral v jednom zápase více než tři body. Proti Čerepovci ale zazářil jako kometa. První asistenci si připsal už ve dvanácté minutě zápasu, další čtyři přihrávky pak přidal ve druhé třetině. Nejvíce z toho těžil Alexander Koroljuk, který po třech jeho přihrávkách zkompletoval hattrick.

Dosavadním maximem v počtu získaných asistencí za jeden zápas KHL se mohlo pyšnit šest hokejistů. Bývalý Vašíčkův spoluhráč Alexej Jašin to dokonce dokázal dvakrát a pokaždé v jiném týmu - čtyři asistence nasbíral jako hráč Petrohradu i jako útočník Jaroslavle.