Hašek vychytal nulu, Vašíček odstartoval obrat Jaroslavle

PRAHA/MOSKVA

Své čtvrté čisté konto v této sezóně Kontinentální ligy (KHL) si připsal český brankář Dominik Hašek. Ještě větší radost může mít z toho, že se mu to povedlo v zápase s Petrohradem, kde hájí branku jeho nástupce v národním týmu Jakub Štěpánek. Haškův Spartak Moskva vyhrál utkání těsně 1:0.

Český gólman Dominik Hašek v brance Spartaku Moskva

Hašek pochytal celkem 31 střel Petrohradu a ve statistikách vychytaných nul je v KHL na druhém místě za nejlepším Barulinem. Štěpánek nestačil jen na jednu z 24 střel Spartaku, kapituloval na konci první třetiny, když se v přesilové hře přesně trefil Kirill Kňazev.

Český útočník Josef Vašíček nastartoval obrat Jaroslavle v zápase s CSKA Moskva. Na začátku třetí třetiny vyrovnal na 1:1, po něm se během třinácti minut trefili ještě Lehterä a Koroljuk a bylo po zápase. Na dvě branky vítězů přihrával slovenský forvard Pavol Demitra.

Jaroslavl - CSKA Moskva 3:1
Branky: 42. Vašíček, 48. Lehterä, 55. Koroljuk, 60. Tkačenko - 14. Paršin.
Spartak Moskva - Petrohrad 1:0
Branka: 17. Kňazev.
Čerepovec - Dynamo Moskva 4:3
Branky: 2. J. Straka, 7. Bardin, 16. Cvetkov, 23. Šipačjov - 6. a 45. Komarov, 12. Medveděv.
Nižnij Novgorod - Dynamo Riga 4:2
Branky: 26. a 31. Rozin, 10. Kočetkov, 16. Linglet - 19. a 57. Redlihs.
Dynamo Minsk - Viťjaz Čechov 1:3
Branky: 39. Spiridonov - 6. Berdnikov, 11. Chafizullin, 43. Bobrov.