Rubriky:

Kontinentální liga

KHL zveřejnila pozměněný rozpis, kluby budou hrát jen 54 zápasů

14. září 2011 09:25 - MOSKVA

Pozměněný rozpis soutěže zveřejnila Kontinentální hokejová liga, která se v této sezóně po tragické letecké nehodě Lokomotivu Jaroslavl odehraje jen s 23 kluby. Místo původně plánovaných 56 zápasů sehrají jednotlivé celky v dlouhodobé části jen 54 utkání. Celkový počet duelů se snížil z 672 na 621.

Původně se měla hrát Kontinentální liga po vstupu nováčka Lva Poprad a rozšíření z 23 na 24 klubů systémem, v němž se mezi sebou utkají dvakrát doma a dvakrát venku kluby ze stejných divizí a jednou doma a jednou venku s ostatními celky.

Nyní zůstala v Tarasovově divizi jen pětice týmů a Dinamo Minsk, Čerepovec, Nižnij Novgorod, Atlant Mytišči a Čechov tak mezi sebou sehrají navíc celkem pět vzájemných zápasů, aby měli stejně jako ostatní účastníci na konci dlouhodobé části 54 utkání.

Termín konce základní části KHL, která po tragédii zrušila úvodních pět hracích dnů a odstartovala až v pondělí, zůstal zachován na 26. února. Play-off začne o tři dny později a nový vítěz Gagarinova poháru bude korunován nejpozději 25. dubna.

Jaroslavl po neštěstí, při kterém zahynul prakticky celý tým Lokomotivu včetně trojice českých reprezentantů Karla Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka, odmítla startovat v této sezóně KHL a zařadí se zpět až v dalším ročníku. V něm bude mít Lokomotiv jisté místo v play-off, na čemž se představitelé dohodli v Kremlu na pondělní poradě za účasti ruského prezidenta Dmitrije Medveděva.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..