Lev - Doněck 1:0Lvu Praha stačil v souboji nováčků jediný gól, o výhře nad Doněckem rozhodl Klepiš

20. Klepiš 1 : 0

Góly sice dává Lev Praha obtížně, ve svém třetím zápase v Kontinentální hokejové lize si však připsal druhé vítězství. V souboji s dalším nováčkem soutěže z Doněcku jim k tomu stačila jediná trefa Jakuba Klepiše ze závěru první třetiny. Brankář Tomáš Pöpperle vychytal první čisté konto v soutěži. Nyní svěřence kouče Jandače čeká série tří zápasů venku, která začne ve čtvrtek na ledě Viťazu Čechov.

Hokejisté Lva Praha zleva Mathias Porseland, Jakub Klepiš, Petr Vrána a Marcel Hossa se radují z vedoucího gólu do sítě Doněcku.

O poznání prořídlejší tribuny holešovické Tipsport Arény než při duelech s Minskem a moskevským Spartakem a s tím související komornější atmosféra jakoby Lvu v úvodních minutách zápasu s Doněckem příliš nevadily. Po pár vteřinách hry nejprve po přečíslení Novotný jen těsně minul branku, vzápětí Oystick trefil tyč.

To však bylo na dlouhou dobu vše. Tempo upadlo do podprůměru a hrálo se spíš jen ve středním pásmu. V devatenácté minutě však putoval za svým spoluhráčem na trestnou lavici hostující Kašpar a Pražané hráli přes minutu proti třem. V již klasické výhodě pak napřáhl 31 vteřin před odchodem do kabin v levém kruhu Klepiš a poslal Lev do vedení.

Doněck podruhé zachraňovala tyčka

I ve druhé třetině byl ukrajinský celek prakticky neškodný a Tomáš Pöpperle v brance příliš práce neměl. To jeho protějšek byl ve větší permanenci, svůj tým podržel zvláště při dělovce Bartečka a následné Klepišově dorážce. Ve 38. minutě už byl Ersberg překonán, podruhé v zápase jej ale zachránila tyčka.

Ve třetí třetině Doněck přeci jen přidal a byl blízko vyrovnání. Pettersson ale nedokázal usměrnit puk do zcela odkryté klece, na druhé straně pak tutovku Hossy zmařil obětavým pádem do střely jeden z obránců.

Pojistku v podobě druhého gólu mohl přidat necelé čtyři minuty před vypršením základní hrací doby Řepík, gólman Ersberg ale naděje Doněcku na bodový zisk udržel. Minutu před koncem nechal slovenský kouč Šupler Ersberga na střídačce a Donbass vsadil na hru se šesti hráči v poli, vyrovnat se mu ale nepodařilo.

Lev si tak ve třetím zápase připsal druhou výhru, nyní jej čekají tři duely na kluzištích soupeřů. Ten první ve čtvrtek v Čechově.

"Byl to hodně zodpovědný výkon do obrany. Ale celkově jsme hráli dobře, měli jsme 46 střel oproti 18 soupeřovým. V zakončení se však momentálně trápíme. Postrádáme lehkost, uvolněnost a správnou drzost," říkal po zápase kouč Lva Josef Jandač.

Kontinentální hokejová liga:
Lev Praha - Donbass Doněck 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 20. Klepiš (Hossa). Rozhodčí: Zacharov, Čerenkov - Putilin, Birin. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 4835.
Lev: Pöpperle - Oystrick, Němec, Mikuš, Hunkes, Picard, Porseland, Mojžíš, Cingel - Bartečko, Vrána, Klepiš - Novotný, Christensen, Řepík - Hossa, Jar. Svoboda, Surový - T. Rachůnek, Karamnov, Sekáč. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.
Doněck: Ersberg - Puistola, Wilson, Podhradský, Obšut, Pilař, Bartulis, Silnickij, Šalimov - Tuppurainen, Wirtanen, Kiiskinen - Pettersson, Nedorost, Dadonov - Kočetkov, Běluchin, Kašpar - Matoušek, Solovjov, Varlamov. Trenér: Július Šupler, Sergej Viter a Miroslav Miklošovič.

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52