Astana - Lev 5:1Debakl! Hokejisté Lva neudrželi vedení, na ledě Astany dostali pět gólů

Praha/Astana

Další vysokou prohru si v rámci svého třízápasového tripu připsali hokejisté pražského Lva, kteří v nedělním zápase podlehli Barysu Astana 1:5 a po předchozí porážce 0:4 z Omsku ani tentokrát nebodovali. Český nováček Kontinentální ligy přitom vedl po brance Surového, jenže domácí ve druhé třetině vývoj duelu otočili. Lev po čtvrté porážce z posledních pěti zápasů ztratil další důležité body v bojích o play off v Západní konferenci.

Lev se celou sezónu potýká se slabou produktivitou.

Po utkání v Kazachstánu zakončí svěřenci trenéra Václava Sýkory třízápasovou sérii venkovních zápasů v úterý s Jugrou Chanty-Mansijsk.

Do branky Lva se stejně jako při páteční porážce s Omskem (0:4) postavil Pöpperle, který dostal přednost před Štěpánkem, a v páté minutě podržel svůj tým při velké šanci Dawese. Za tři minuty se ale dostali do vedení Pražané, přestože hráli po Vránově faulu v oslabení. Hossovo nahození vypadlo Polujektovovi z lapačky a Surový ze vzduchu úspěšně dorazil. Při přesilovce Lva v úvodní části se pak skóre nezměnilo.

Na začátku druhého dějství mohl Lev zvýšit, když se po akci Novotného dostal do šance Sekáč, ale gólman Astany zasáhl vyrážečkou. Český klub se následně ubránil při Porselandově trestu a Barys také odolal při vyloučení Spiridonova.

Po nedovolených zákrocích Porselanda a Rachůnka nevyužil Barys ani 51 vteřin trvající přesilovku pěti proti třem a Lev mohl znovu skórovat v oslabení. Klepiš vysunul Porselanda, který naskočil z trestné lavice, ale švédský bek blafákem do bekhendu na Polujektova nevyzrál.

Astana ale předvedla v 35. minutě bleskový obrat. Nejdříve ještě neuspěl Upper, ale pak vyrovnal osamocený Alexandrov a za 20 vteřin se po zaváhání defenzivy Pražanů odrazil puk před volného Gavrilina, který zakončil do odkryté branky.

Na začátku závěrečné třetiny se při Klepišově vyloučení trefil znovu Krasnoslobodcev a Lev měl už dvoubrankové manko. Ve 45. minutě mohl snížit Birner, ale do jeho rány se obětavě položil Beljakov. Pražanům se pak nedařilo v přesilovkách a v 53. minutě definitivně rozhodl střelou od modré čáry Savčenko. Vzápětí trefil Bochenski horní tyč. Výsledek ještě dovršil Krasnoslobodcev.

Kontinentální hokejová liga:
Barys Astana - Lev Praha 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 35. Alexandrov (Spiridonov, Solarjov), 35. Gavrilin (Žajlauov, Hutchinson), 43. Krasnoslobodcev (Žajlauov, Gavrilin), 53. Savčenko, 57. Krasnoslobodcev - 8. Surový (Hossa). Rozhodčí: Kiseljov, Romasko - Michajevič, Nestěrov. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4000.
Astana: Polujektov - Novopašin, Hutchinson, Grigorjev, Beljakov, Savčenko, Litviněnko - Dawes, Boyd, Bochenski - Starčenko, Upper, Ruděnko - Žajlauov, Gavrilin, Krasnoslobodcev - Solarjov, Alexandrov, Spiridonov. Trenér: Vladimir Krikunov.
Lev Praha: Pöpperle - Němec, Krejčík, Nakládal, Lepistö, Hunkes, Mikuš, Oystrick, Porseland - Klepiš, Vrána, T. Rachůnek - Gynge, Novotný, Sekáč - Hossa, Karamnov, Surový - Řepík, Cingel, Birner. Trenér: Václav Sýkora.
Další nedělní výsledky KHL:
Omsk - Slovan Bratislava 2:3 po sam. nájezdech
Chanty-Mansijsk - CSKA Moskva 1:4
Spartak Moskva - Nižnij Novgorod 2:1 v prodl.
Dinamo Riga - Atlant Mytišči 4:5
Doněck - Jaroslavl 3:4 (za domácí Nedorost 1+0, Kašpar 0+1)

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52